Ślubowanie klas pierwszych

Ślubowanie klas pierwszych

21 września 2017 roku w Zespole Szkół nr 1 odbyło się ślubowanie klas pierwszych. 312 Pierwszoklasistów złożyło ślubowanie na sztandary szkół.

Słowa Roty odwoływały się do wartości prezentowanych przez patronów: marszałka Józefa Piłsudskiego i kardynała Stefana Wyszyńskiego, postaw Polaka – patrioty, jak i uczciwego,pracowitego i tolerancyjnego człowieka.Po podniosłej chwili uczniowie starszych klas sprawdzili wiedzę i poczucie humoru młodszych kolegów. Rozwiązywaniu zadań towarzyszyła dobra zabawa. Pani Dyrektor nagrodziła Pierwszaków słodyczami i złożyła życzenia wypełnienia obietnic wypowiedzianych podczas ślubowania.Przewodniczący Samorządu i uczniowie klas trzecich podzielili się z pierwszakami cennymi radami, jak przetrwać zwykły, szkolny dzień. Wszyscy powitali 10 klas pierwszych na pokładzie Zespołu Szkół . Podczas uroczystości występował zespół Consonans, wykonując radosny hymn szkoły, jak i utwór S. Sojki-“Tolerancja”. Nad organizacją uroczystości czuwali poloniści.

Skip to content