Lekcje z ZUS-em

Lekcje z ZUS-em

Wykład dla naszych uczniów o ubezpieczeniach społecznych.

W dniu 27 września 2017 r. uczniowie klasy IIb1, IIb2 wzięli udział w wykładzie poświęconym zagadnieniom: „Świadomy zawsze ubezpieczony”, „Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki?”, Emerytura – Twoja przyszłość w Twoich rękach oraz „e-ZUS czyli firma pod ręką” w ramach projektu „Lekcje z ZUS” . Celem projektu jest podniesienie wiedzy i świadomości młodego pokolenia Polaków w zakresie ubezpieczeń społecznych. „Lekcje z ZUS” to zajęcia o ubezpieczeniach społecznych, podczas których uczniowie – jako przyszli ubezpieczeni i płatnicy – poznawali podstawy obowiązującego dziś systemu ubezpieczeń społecznych. Podczas wykładu uczniowie zdobyli uporządkowaną wiedzę teoretyczną w zakresie ubezpieczeń społecznych, zapoznali się ze świadczeniami wypłacanymi przez ZUS oraz dowiedzieli się m.in. jak opłacać składki przy prowadzeniu firmy. Wykład został przeprowadzony przez koordynatora ds. komunikacji społecznej i edukacji ZUS Oddział w Nowym Sączu – p. Annę Mieczkowską.

Skip to content