78 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej

78 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej

Dnia 1 września odbyły się w naszej szkole uroczystości związane z 78 rocznicą wybuchu drugiej wojny światowej.

Święto rozpoczęło się w kościele parafialnym w Sowlinach odprawieniem okolicznościowej mszy świętej. Następnie uroczystość kontynuowano przed budynkiem szkoły przy ulicy Witosa. Spotkanie poprowadziła mianowana zastępcą dyrektora w Zespole Szkół nr 1 mgr Małgorzata Golonka. Wśród przybyłych gości znalazły się delegacje urzędów, szkół i instytucji z terenu limanowszczyzny. Imprezę uświetniła obecność oddziału Związku Strzeleckiego „Strzelec”. Głos zabrali się przybyli goście wśród których znalazł się świadek wojennych wydarzeń Kapitan Stanisław Wierzycki – prezes Związku Kombatantów RP. Po przemówieniach gości delegacje zaproszonych gości złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą wymarsz żołnierzy Batalionu Obrony Narodowej do obrony południowych granic Polski. Następnie głos zabrali uczniowie, którzy przedstawili część artystyczną związaną z tematyką wojenną. Ostatnią częścią imprezy było wręczenie awansów na kolejne stopnie dla członków Związku Strzeleckiego „Strzelec” przez Komendanta tego oddziału Młodszego Inspektora mgr Stanisława Dębskiego. Nad całością przebiegu spotkania czuwali mgr Maria Paruch, mgr Jan Tajduś i mgr Adam Liszka. (AL)

Więcej zdjęć – zapraszamy!

Skip to content