Żyj zdrowo!

Żyj zdrowo!

W dniu 2.06.2017r. przy okazji organizowanego w naszej szkole Dnia Sportu przeprowadzona została kampania profilaktyczna pod nazwą ,,Żyj zdrowo”.
Główną ideą wydarzenia było promowanie wśród wszystkich uczniów naszej szkoły bezpiecznego i zdrowego stylu życia.

Panie pedagożki przy współpracy z Panią Janiną Marcisz szkolną higienistką oraz Panią Ewą Wątroba i przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Limanowej zorganizowały stoisko profilaktyczne, gdzie można było wykonać badanie poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz przejść tor przeszkód z alkogoglami lub narkogoglami czyli narzędziem edukacyjnym symulującym wpływ alkoholu, bądź narkotyku na organizm człowieka. Pani higienistka mierzyła naszym uczniom ciśnienie krwi, pomagała obliczyć swoje BMI, zmierzyć poziom cukru oraz przypominała zasady zapoznać prawidłowego odżywiania, a także przestrzegała przed skutkami nieodpowiedniego trybu życia,

Wielu uczniów z zaciekawieniem odwiedziło stoisko profilaktyczne, aby skorzystać z udzielanych porad i przejść tor przeszkód z alkogoglami i narkogoglami.

Podczas akcji rozdawane były pyszne jabłka oraz soczki.

Skip to content