Sukces Agaty Palki

Sukces Agaty Palki

Agata Palka – uczennica naszej Szkoły oraz solistka zespołu wokalno- instrumentalnego „CONSONANS” zwyciężyła w eliminacjach wojewódzkich 62 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Agata Palka zaprezentowała trzy utwory, do których sama napisała muzykę: „Wszystko jest muzyką” (sł. K. Jeżowski), „List z więzienia” (sł. Wł. Broniewski) oraz „Kołysanka” (sł. i muz. Agata Palka). Utwór „Kołysanka” zaśpiewała przygrywając sobie na ukulele, natomiast w pozostałych akompaniował jej niezwykle utalentowany „klawiszowiec” CONSONANSU – Michał Skwarczek. Zostali oni przygotowani do konkursu przez nauczyciela muzyki i wiedzy o kulturze Leszka Mordarskiego, który dokonał również aranżacji wszystkich kompozycji.

Agata poszła w ślady swych starszych koleżanek, również wokalistek CONSONANSU – Sylwii Zelek i Karoliny Curzydło, które w latach 2010 – 16 reprezentowały Małopolskę we Włocławku, a Sylwia Zelek w 2013 r. była najlepsza w Polsce.

(za limanowa.in)

Skip to content