Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Śladami matematyków

Śladami matematyków

17 maja 2017 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego miała miejsce V edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego „Śladami matematyków” dla szkół ponadgimnazjalnych, który w tym roku poświęcony był polskiemu matematykowi Wacławowi Sierpińskiemu.
Finał konkursu, który odbył się 7 czerwca 2017 roku, został uświetniony obecnością prof. dr hab. inż. Antoniego Cieśli z Akademii Górniczo-Huniczej w Krakowie (Prorektor AGH ds. Kształcenia w latach 2005-2008), który wygłosił wykład na temat Lewitacja magnetyczna ciał. Po wykładzie dr inż. Mikołaj Skowron z Katedry Elektrotechniki i Elektroenergetyki z AGH prezentował uczniom doświadczenia lewitujących ciał z wykorzystaniem ciekłego azotu. Podczas wykładu wielokrotnie podreślano ogromną rolę matematyki we współczesnym świecie.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Profesorowi za przyjęcie naszego zaproszenia. To wyjątkowy dzień dla naszego Zespołu Szkół, w którym możemy gościć tak znaną i cenioną osobę w świecie nauki – mówił podczas otwarcia Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 mgr Eugeniusz Bogacz.

W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu limanowskiego takich jak: I LO im. Władysława Orkana w Limanowej, ZSTiO w Limanowej, Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej, ZSTI z Mszany Dolnej oraz młodzież naszego Zespołu Szkół. Honorowy Patronat nad konkursem objął: Jan Puchała – Starosta Limanowski oraz Akademia Górniczo – Hutnicza.

Konkurs „Śladami matematyków” dla szkół ponadgimnazjalnych, odbywa się cyklicznie od 2011. Pomysłodawcą Konkursu był mgr Jan Tajduś a organizatorami są nauczyciele matematyki ZS Nr 1 w Limanowej na czele z mgr Jadwigą Sojką – Przewodniczącą Komisji Matematycznej. Od 2013 roku Konkurs ma zasięg powiatowy.

Zwycięzcy:

I miejsce: Kamil Oleś – Zespół Szkół Nr 1 w Limanowej, nauczyciel matematyki: mgr Jadwiga Sojka
nagroda: Laptop Lenovo ufundowany przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie

II miejsce: Szymon Sułkowski – I LO im. Wł. Orkana w Limanowej, nauczyciel matematyki: mgr Piotr Twaróg
nagroda: Lenovo Tab 3 YOGA ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Limanowej

III miejsce: Zuzanna Leśniak – I LO im. Wł. Orkana w Limanowej, nauczyciel matematyki: mgr Ryszard Abram
nagroda: Dysk zewnętrzny TOSHIBA oraz sprzęt grający Manta ufundowany przez Radę Rodziców przy Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej.

(JT)

Skip to content