Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Wycieczka zawodoznawcza weterynarzy

Wycieczka zawodoznawcza weterynarzy

W dniu 22 maja 2017 r. uczniowie klasy I technikum weterynarii brali udział w wizycie zawodznawczej do gospodarstwach rolnych na terenie Powiatu Limanowskiego.

Odwiedziliśmy fermę drobiu Pana Józefa Oleksego w Męcinie, gospodarstwo rolne Państwa Piaskowych w Słopnicach, gospodarstwo rolne Państwa Ranosz w Słopnicach oraz gospodarstwo rolne Państwa Ślazyk w Słopnicach. Uczniowie zapoznali się z technologią produkcji jaj, mleka owczego i krowiego a także opasów. Mieli także możliwość zapoznać się i obejrzeć na żywo utrzymywane tam rasy zwierząt takie jak: krowy Holsztyńsko-fyzyjskie, bydło Blonde d’aquitaine, kury zielononóżki kuropatwiane, konie zimnokrwiste, owce ras mlecznych i koty Maine coon. Dzięki uprzejmości gospodarzy mogliśmy się przyjrzeć produkcji serów owczych a także ich skosztować. Gospodarzom dziękujemy za serdeczne przyjęcie i poświęcony czas!

Skip to content