Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Ekonomiści zwycięzcami Ogólnopolskiego Konkursu

Ekonomiści zwycięzcami Ogólnopolskiego Konkursu

Uczniowie Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej: Karolina Dudek, Marcin Karpierz oraz Damian Hanula zwyciężyli w Ogólnopolskim Konkursie „Przedsiębiorczy na Rynku Finansowym” organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim oraz City Foundation. Zwycięzcy pokonali ogromną konkurencję, gdyż do konkursu przystąpiło prawie 10 000 uczniów z całej Polski.

Celem Ogólnopolskiego Konkursu „Przedsiębiorczy na rynku finansowym” był wzrost poziomu wiedzy ekonomiczno-finansowej oraz poziomu umiejętności uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie racjonalnego zarządzania finansami.

Konkurs przebiegał w III etapach: I etap to zmagania szkolne, II etap to zmagania międzyszkolne, III etap to Wielki Finał. Do I etapu przystąpiło około 10 000 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z różnych regionów Polski. Polegał on na rozwiązaniu testu. W II etapie konkursu- międzyszkolnym uczestnicy rozwiązywali 3 studia przypadku. O wyniku eliminacji międzyszkolnych zdecydowała liczba otrzymanych punktów i czas, w których zadania zostały rozwiązane. Na tym etapie zakwalifikowało się jedynie 20 zespołów. Następnie każdy zespół miał za zadanie przygotować film pt. „Dodać zero na koncie, czyli jak zwiększyć zasoby finansowe”. Do III etapu – Finału awansowało 8 zespołów, których filmy otrzymały najwięcej głosów od internautów oraz jury.

Rozgrywka finałowa odbyła się w dniach 20-22.04.2017 r. w Konstancinie Jeziornej. Składała się z dwóch części: test, zadania i decyzje z zakresu gospodarowania finansami oraz konkurs debat metodą Karla Poppera. Teza finałowej debaty brzmiała „Kapitał jest ważniejszy niż pomysł na biznes.” Uczestnicy musieli wykazać się ogromną wiedzą ekonomiczno-finansową. Pokazali, że potrafią poradzić sobie w sytuacji stresowej.

Finalistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Relację z Finału można obejrzeć tutaj

Skip to content