Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Nasi Budowlańcy po raz drugi wygrywają Międzynarodowy Turniej

Nasi Budowlańcy po raz drugi wygrywają Międzynarodowy Turniej

W dniach 15 i 16 grudnia odbył się VIII Międzynarodowy Turniej Budowlany w Raciborzu w którym wzięły udział dwie drużyny reprezentujące technikum budowlane naszej szkoły , które zajęły następujące miejsca:

pierwsza drużyna : Rafał Bańdo , Bartosz Matyasik – I miejsce
druga drużyna : Dominik Boczoń, Łukasz Boczoń – III miejsce

Obydwie drużyny to uczniowie z klasy III T2. Zawodnicy bez problemu poradzili sobie z wykonaniem zadań konkursowych (budowa ścianki z pustaków ceramicznych systemem „dryfix”, murowanie z klinkieru oraz pomalowanie według wzoru przygotowanych wcześniej makiet wraz z nałożeniem tynków cieńkowarstwowych).

Zwycięska drużyna w klasyfikacji generalnej pokonała m.in. drużyny z Nysy, Gliwic, Żywca, Wodzisławia Śląskiego czy Czeskiej Opawy zdobywając po raz drugi puchar Starosty Raciborskiego. Otrzymali również wyróżnienie i nagrodę główną za prace w technologii malarskiej Dekoral Professional.

Organizatorzy turnieju to : Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Raciborzu (w skład centrum wchodzi raciborska „Budowlanka”). Partnerami imprezy były: Wienerberger Ceramika Polska, Akademia Technik Malarskich Dekoral Professional – jednostka szkoleniowa PPG Deco Polska, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu, Cech Rzemiosł Różnych w Raciborzu oraz Raciborska Izba Gospodarcza.

Drużyny do konkursu przygotowali : nauczyciel przedmiotów budowlanych Grzegorz Grzegorzek oraz instruktorzy praktycznej nauki zawodu Anna Zalewska i Ludwik Papież

Skip to content