Lekcje z ZUS

Lekcje z ZUS

W dniu 21 września 2016 r. uczniowie klasy IIb1, IIb2 i IIIb2 wzięli udział w wykładzie pt. „Świadomy zawsze ubezpieczony” i „Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki?” w ramach projektu „Lekcje z ZUS”.

Celem projektu jest popularyzacja wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. „Lekcje z ZUS” to zajęcia o ubezpieczeniach społecznych, podczas których uczniowie – jako przyszli ubezpieczeni i płatnicy – poznawali podstawy obowiązującego dziś systemu ubezpieczeń społecznych.

Podczas wykładu uczniowie zdobyli uporządkowaną wiedzę teoretyczną w zakresie ubezpieczeń społecznych, zapoznali się ze świadczeniami wypłacanymi przez ZUS oraz dowiedzieli się m.in. jak założyć i prowadzić działalność gospodarczą. Wykład został przeprowadzony przez Rzecznika Prasowego Oddziału ZUS w Nowym Sączu – Panią Annę Mieczkowską.

Skip to content