Kolejny sukces wokalistki i wiolonczelistki

Kolejny sukces wokalistki i wiolonczelistki

W dniu 13 i 14 sierpnia 2016r. w Limanowskim Amfiteatrze odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej.

Duży sukces odniosła w nim Agata Palka – wokalistka i wiolonczelistka szkolnego zespołu wokalno-instrumentalnego “Consonans” zdobywając II miejsce w skali kraju.

W wyniku eliminacji powiatowych i wojewódzkich do finału krajowego zakwalifikowało się 27 wokalistów i zespołów z całej Polski. W skład jury wchodzili znani dziennikarze Polskiego Radia: Maria Szabłowska, Ryszard Sikora i Marek Lipiński oraz Pan Czesław Szynalik – mecenas. Dla przypomnienia: 2 lata temu Agata Palka dotarła aż do finału wojewódzkiego w Ogólnopolskim Konkursie Poezji Śpiewanej.

Również w ciągu wakacji nie próżnował zespół “Consonans”. W sierpniu nagrał on płytę z utworem “Matko Limanowska” autorstwa uczniów Wojciecha Brewczyńskiego i Piotra Bukowca. Aranżacji utworu dokonali ks. Paweł Furdyna i opiekun zespołu Leszek Mordarski. Utwór ten jest laureatem konkursu z okazji 50-lecia Koronacji Piety Limanowskij. Dostępny jest również na You Toub dla wszystkich chętnych. Nagrania teledysku dokonał uczeń klasy IVb/T3 Kamil Kruczek.

Skip to content