„Zdrowie to Twój Skarb”

„Zdrowie to Twój Skarb”

Podsumowanie IX Międzyszkolnego Konkursu Prozdrowotnego
Z okazji Światowego Dnia Zdrowia w naszej szkole już po raz dziewiąty zorganizowano Międzyszkolny Konkurs Prozdrowotny pn. „Zdrowie to Twój Skarb”. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmiało „Dopal dopalaczom”. W konkursie wzięła udział młodzież z 16 gimnazjów i 7 szkół średnich naszego powiatu.

Zadaniem konkursowym gimnazjalistów było przygotowanie prac plastycznych – plakatów na temat szkodliwego wpływu dopalaczy na życie i zdrowie młodego człowieka. Prace gimnazjalistów można było podziwiać i oceniać na stronie internetowej przygotowanej przez pana mgr Tadeusza Pietrygę – nauczyciela informatyki. Prace plastyczne oceniało Jury w składzie: pani mgr Anna Golonka – przewodnicząca, pani mgr Maria Kędra, pani mgr Jolanta Zapała – członkowie

Z kolei młodzież szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu miała okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat budowy, działania i chorób układu nerwowego człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu substancji psychoaktywnych na funkcjonowanie tego układu.

Honorowy Patronat nad konkursem objął Jan Puchała – Starosta Limanowski.

Finał konkursu odbył się 7 kwietnia. Przeprowadzono test konkursowy, po czym Jury pod przewodnictwem pani mgr Ewy Wątroby – przedstawiciela Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Limanowej oraz pani mgr Barbary Jabłońskiej – pedagoga szkolnego wyłoniło zwycięzców.

Laureatami konkursu zostali:

W kategorii Wiedza Prozdrowotna:

I miejsce – Rachela Antosz – Rekucka – Zespół Szkół Nr1 w Mszanie Dolnej
II miejsce – Sylwia Banach – Zespół Szkół Nr 1 w Limanowej
III miejsce – Izabela Smorońska – Zespół Szkół Nr1 w Limanowej
W kategorii Praca Plastyczna:

Głosowanie Jury:

I miejsce – Mateusz Zelek – Zespół Szkół w Laskowej, Sara Hejmej – Zespół Szkół w Starej Wsi II
II miejsce – Izabela Wróbel – Zespól Szkół w Laskowej, Anna Musiał – Zespół Szkól w Starej Wsi II
III miejsce – Magdalena Kotara – Zespól Szkół w Pasierbcu, Lusja Szkarłat – Zespół Szkół w Laskowej
Wyróżnienia:

Anna Górszczyk – Zespół Szkół w Laskowej
Rafał Rosiek – Zespół Szkół w Laskowej
Konrad Czyszczoń – Gimnazjum przy MOW w Mszanie Dolnej
Marcelina Czepiel – Zespół Szkół Publicznych w Szczyrzycu
Julia Grochmal – Gimnazjum w Tymbarku
Aleksandra Majka – Gimnazjum w Słopnicach
Ewelina Strug – Gimnazjum w Słopnicach
Sabina Natanek – Gimnazjum w Sadku – Kostrzy
Zuzanna Wojtas – Zespół Szkół Samorządowych nr 3 w Limanowej
Magdalena Szewczyk – Zespół Szkół Samorządowych nr 2 w Limanowej
Anna Prędka – Zespół Szkół Samorządowych nr 2 w Limanowej
Klaudia Młyńska – Zespół Szkół w Rupniowie
Klaudia Brewczyńska – Zespół Szkół w Rupniowie
Głosowanie Internautów:

I miejsce – Barbara Lis – Zespół Placówek Oświatowych w Kasince Małej

Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście:

Pan Jan Puchała – Starosta Powiatu Limanowskiego, pani Małgorzata Krzyżak – przewodnicząca Rady Rodziców w Zespole Szkól Nr 1 w Limanowej pan Eugeniusz Bogacz – Dyrektor Zespołu Szkól Nr 1 w Limanowej, pani Anna Pałka – Wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 1.

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe i Rada Rodziców Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej. Pomysłodawcą i koordynatorem konkursu jest pani Danuta Rosiek – nauczyciel biologii i chemii.

Gratulujemy laureatom!!!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.

Skip to content