Spotkanie z Panem Wiesławem Jindraczkiem

Spotkanie z Panem Wiesławem Jindraczkiem

21 marca 2016 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Wiesławem Jindraczkiem, który przez wiele lat był narkomanem, jednak udało mu się zwyciężyć w walce z nałogiem. Dlatego też postanowił głosić świadectwo swojego życia o uzdrowieniu, jakiego dostąpił w Medjugorie, gdzie obecnie mieszka.

Nasz gość w bardzo przejmujący sposób opowiadał o swoim buncie przeciw wszystkim i wszystkiemu, a szczególnie przeciw Bogu. Mówił także o wejściu w nałóg narkotykowy, o stoczeniu się na samo dno, z którego pomogli mu wyjść m.in. franciszkanin – ojciec Slavko Barbaric oraz wspólnota Cenacolo, która pomaga ludziom uzależnionym od narkotyków. Starał się wytłumaczyć młodzieży, że czasem wystarczy wziąć narkotyk tylko jeden raz, aby życie przeobraziło się w koszmar. Wspomniał także, że wszelakie używki nigdy nie pomogły mu rozwiązać żadnego problemu, a wręcz przeciwnie sprawiły, że pojawiały się nowe, trudniejsze.

Pan Wiesław stracił wszystko rodzinę, przyjaciół, zdrowie oraz godność, bo dla narkotyków był w stanie zrobić wszystko. Dziś wie jak wysoką cenę musiał zapłacić za wejście w ten zabójczy nałóg. Na szczęście udało mu się z niego wyjść, choć wielu z jego znajomych nie miało tyle szczęścia. Teraz czuje się wolnym i szczęśliwym człowiekiem, a swoim doświadczeniem pragnie dzielić się ze wszystkimi wokół, traktując to jako swoją życiową misję.

Młodzież uczestnicząca w spotkaniu z wielkim zainteresowaniem słuchała świadectwa pana Wiesława. Budująca była także postawa uczniów naszego Zespołu szkół, którzy po zakończonej prelekcji podchodzili do pana Wiesława i gratulowali wewnętrznej siły, która pozwoliła mu wygrać z nałogiem oraz odwagi mówienia o tak trudnych przeżyciach.

Mamy nadzieję, iż to świadectwo skłoni młodych ludzi to do refleksji i wyciągnięcia odpowiednich wniosków.

Spotkanie mogło dojść do skutku dzięki pani Teresie Staśko, która zaprosiła do nas pana Wieśka, za co bardzo dziękujemy.

W związku z licznymi pytaniami udostępniamy kontakt do pana Wiesława Jindraczka
skype: rumcajs116
email: rumcajs.szuwarek@gmail.com

Skip to content