Powiatowy Konkurs Matematyczny – podsumowanie

Powiatowy Konkurs Matematyczny – podsumowanie

Dnia 11 marca 2016r. w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej im. Józefa Piłsudskiego odbył się kolejny Powiatowy Konkurs Matematyczny „Śladami Matematyków” dla uczniów klas III gimnazjum nad którym Honorowy Patronat objął Jan Puchała – Starosta Limanowski.
W tym roku konkurs był poświęcony wielkiemu polskiemu matematykowi Stefanowi Banachowi.

W rywalizacji brało udział 108 uczniów z 23 gimnazjów. Zawody składają się z dwóch części – testowej, w której uczniowie odpowiadają na pytania dotyczące życia i osiągnięć znanego polskiego matematyka, oraz z części otwartej, w której rozwiązują pięć zadań otwartych. Zwycięzcy konkursu prezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy. Rozdanie nagród nastąpiło 31 marca 2016 roku.

Pomysłodawcą konkursu, który odbywa się cyklicznie od kilku lat, jest mgr Jan Tajduś – nauczyciel matematyki z Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej. Organizatorami są nauczyciele matematyki z Zespołu Szkół Nr 1 na czele z Przewodniczącą Komisji Matematycznej mgr Jadwigą Sojką.

Uczniowie coraz chętniej uczestniczą w konkursie co świadczyć może o wzroście zainteresowania przedmiotami ścisłymi, dzięki którym łatwiej zdobyć wymarzony zawód i pracę. Rywalizacja miała na celu rozwijanie wśród uczniów zainteresowania matematyką, uczenie samodzielnego, kreatywnego myślenia a także była świetną powtórką wiadomości przed egzaminem gimnazjalnym

Zwycięzcami tej edycji konkursu zostali:

I miejsce: Krzysztof Niedojad z Mszany Górnej. Nauczyciel: mgr Jarosław Draus
II miejsce: Miśkowiec Paulina z Dobrej. Nauczyciel: mgr Anna Steczowicz
II miejsce: Alicja Ptaszek z ZSS nr 3 w Limanowej. Nauczyciel: mgr Teresa Dudek
III miejsce: Przemysław Kożuch z Pisarzowej . Nauczyciel: mgr Krystyna Kryzia
IV miejsce:

Bogdan Ciuła z Przyszowej. Nauczyciel: mgr Lucyna Gurgul
Anna Janowska z Limanowej. Nauczyciel: mgr Maria Wrona
Szymon Sułkowski z Łukowicy. Nauczyciel: mgr Joanna Wilczyńska
Dominik Trzópek z Dobrej. Nauczyciel: mgr Anna Steczowicz
Kinga Wolak z Rozdziela. Nauczyciel: mgr Jolanta Sajdak

Nagrodą za pierwsze miejsce był funkcjonalny tablet Lenovo ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Limanowej, za drugie: dysk zewnętrzny, za trzecie profesjonalny kalkulator matematyczny. Zostały również przyznane czwarte miejsca, za które uczniowie otrzymali pendrive. Nagrody za II, III, IV miejsce ufundowała Rada Rodziców.

W maju odbędzie się edycja konkursu przeznaczona dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Skip to content