Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Konkurs „Niektórzy lubią poezję”

Konkurs „Niektórzy lubią poezję”

W dniu 08.03.2016r. pod hasłem „Niektórzy lubią poezję” już po raz jedenasty odbył się w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej Międzyszkolny Konkurs Recytacji i Poezji Śpiewanej, adresowany do uczniów gimnazjów z terenu powiatu limanowskiego.

Uczestnicy walczyli o laur zwycięzcy w dwóch kategoriach, a ich prezentacje oceniało jury w składzie: ks. P. Furdyna, mgr A. Biedroń, mgr I. Bulanda. Gimnazjalistów i ich opiekunów przywitał dyrektor szkoły mgr E. Bogacz, który również wręczył laureatom dyplomy i nagrody.

Młodzi miłośnicy poezji zaprezentowali wysoki poziom, recytując zarówno utwory Mickiewicza, jak również współczesne wiersze Miłosza i Szymborskiej. Zróżnicowany repertuar przedstawili też soliści i zespoły w kategorii poezji śpiewanej. Jury przyznało dwa pierwsze miejsca – uznanie zdobył Marcin Czaja, który z dramatycznym wyczuciem zaśpiewał utwór Stachury „Życie to nie teatr”. Z kolei zespół „GanaMa” zachwycił publiczność utworem do słów wiersza ks. J. Twardowskiego.

Zainteresowanie konkursem pokazuje, że jest grupa młodzieży, która lubi poezję i poszukuje różnorodnych form artystycznego wyrazu, w czym wspierają ich nauczyciele.

Laureaci konkursu:

Kategoria: recytacja

I miejsce – Joanna Szubryt – Zespół Szkół w Mordarce
I miejsce – Jakub Mordarski – Gimnazjum nr 1 w Limanowej
II miejsce – Kinga Król – Publiczne Gimnazjum im. St. Konarskiego w Starej Wsi II
wyróżnienie – Magdalena Kotara – Zespół Szkół im. W. Reymonta w Pasierbcu

Kategoria: poezja śpiewana

I miejsce – solista – Marcin Czaja – Gimnazjum nr w Limanowej
I miejsce – zespół „GanaMa” – skład: Maria Dudek, Gabriela Gonet, Maria Surdziel, Natalia Frączek – Zespół Szkół im. J. Korczaka w Laskowej
II miejsce – zespół „Z.L.o T.” – skład: Jan Banach, Dominika Banach, Kinga Pach, Szymon Więcek – Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Słopnicach
III miejsce – solistka – Olga Hasior – Zespół Szkół Samorządowych nr 2 w Limanowej

Skip to content