Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Warsztaty baristyczne w Hotelu *** Perła Południa w Rytrze dla laureatów I Powiatowego Konkursu „Zawodowy GPS”

Warsztaty baristyczne w Hotelu *** Perła Południa w Rytrze dla laureatów I Powiatowego Konkursu „Zawodowy GPS”

Warsztaty baristyczne w Hotelu *** Perła Południa w Rytrze dla laureatów I Powiatowego Konkursu „Zawodowy GPS”

W dniu 23.02.2016r. w ramach nagrody w Powiatowym Konkursie „Zawodowy GPS” organizowanym przez Zespół Szkół Nr 1 w Limanowej pod patronatem Starosty Powiatu Limanowskiego Pana Jana Puchały gimnazjaliści wyróżnieni z branży hotelarskiej i gastronomicznej wzięli udział w warsztatach baristycznych organizowanych w Hotelu *** Perła Południa w Rytrze. Wizyta w hotelu rozpoczęła się od przywitania gimnazjalistów i ich opiekunów przez Dyrektora Hotelu Pana Wiesława Kossowskiego. Uczestnicy poznali długoletnią historię obiektu hotelarskiego zlokalizowanego w przepięknej okolicy gór beskidzkiego krajobrazu, pozyskali informacje na temat organizacji i technik pracy poszczególnych pionów organizacyjnych a także mieli okazję zwiedzić hotel i zapoznać się z bogatą ofertą.

Laureaci konkursu „Zawodowy GPS” rozpoczęli zwiedzanie od recepcji znajdującej się na parterze przy głównym wejściu do obiektu. Hotel Perła Południa dysponuje 190 miejscami w komfortowych pokojach 1-, 2-. oraz 3-osobowych a także pokojami typu apartament. Gimnazjaliści mogli przekonać się o wysokim standardzie tych pokoi, gdyż następnym etapem zwiedzania było obejrzenie kilku z nich. Hotel przyciąga turystów nie tylko bazą noclegową ale również zapleczem gastronomicznym. Podczas spaceru po obiekcie hotelowym uczniowie zobaczyli także Lobby bar, Kawiarnię i Restaurację. Dzięki gościnności Pana Dyrektora uczniowie zwiedzili kuchnię wyposażoną w najnowocześniejsze urządzenia, a także mieli okazję poznać samego Szefa Kuchni Hotelu Perła Południa. Aby ochłodzić lekko emocje na gimnazjalistów czekał kolejny punkt zwiedzania jakim był taras widokowy. Z tego miejsca można było podziwiać przepiękny górski krajobraz, raj dla miłośników wędrówek a także stok narciarski, raj dla wielbicieli białego szaleństwa, znajdujący się zaledwie kilka kroków od Perły Południa. Hotel w Rytrze dysponuje również zapleczem konferencyjnym. Laureaci konkursu „Zawodowy GPS” mieli szansę zobaczyć jedną z siedmiu sal konferencyjnych mieszczących od 15 do 300 osób z kompletnym wyposażeniem multimedialnym. Hotel Perła Południa dba o to, aby goście czuli się zadowoleni i chętnie powracali w to miejsce, które pełne jest spokoju i relaksującej atmosfery. W Perle Południa gimnazjaliści zwiedzili Spa&Wellness, gdzie znajdują się: gabinet masażu, gabinet kosmetyczny, grota solna, siłownia, jacuzzi, oraz sauny. Hotel posiada również atrakcje dla miłośników aktywnego wypoczynku. Są to m.in. hala sportowa, korty tenisowe, boisko zielone oraz pełnowymiarowy kryty basen zasilany naturalną źródlaną wodą z ujęcia w rezerwacie Baniska.

Najbardziej emocjonującym momentem wizyty w Hotelu Perła Południa w Rytrze był udział laureatów konkursu w warsztatach baristycznych prowadzonych przez profesjonalnych baristów hotelu. Warsztaty rozpoczęły się od przekazania cennych informacji na temat kawy i sposobu jej parzenia. Bariści zaprezentowali jak profesjonalnie przygotować kawę, a następnie uczyli gimnazjalistów jak to robić. Opiekunowie zostali poczęstowani kawą sporządzoną przez swoich podopiecznych. W części praktycznej laureaci wykonali m.in. takie kawy jak: espresso, macchiato, cafe creme, cappuccino, cafe latte. Na koniec warsztatów jeden z gimnazjalistów samodzielnie przygotował kawę dla Dyrektora Hotelu Pana Wiesława Kossowskiego. Po przeprowadzonych warsztatach czekała na uczniów i ich opiekunów miła niespodzianka w postaci obiadu i deseru.

Na koniec wizyty Dyrektor Hotelu Perła Południa pokazał uczestnikom miejsce, które znajduje się również na terenie obiektu i urządzone zostało w regionalnym stylu góralskim. Jest to Karczma Nad Potokiem, w której to gimnazjaliści i opiekunowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z Panem Wiesławem Kossowskim.

Pobyt w Hotelu Perła Południa w Rytrze długo zostanie zapamiętany przez gimnazjalistów, którzy w konkursie „Zawodowy GPS” zostali wyróżnieni w branży gastronomicznej i hotelarskiej. Nagroda ta była cennym doświadczeniem dla laureatów. Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi Hotelu Panu Wiesławowi Kossowskiemu za życzliwość, gościnność oraz poświęcenie swojego czasu dla młodych ludzi, którzy zastanawiają się nad wyborem szkoły i kierunkiem kariery zawodowej.

Wyróżnienie laureaci biorący udział w Warsztatach baristycznych w Hotelu*** Perła Południa w Rytrze to:

Branża gastronomiczna

Zuzanna Jagieła (Zespół Szkół w Starej Wsi II)
Monika Franczak (Zespół Szkół w Starej Wsi II)
Anna Pawlik (Zespół Szkół w Męcinie)
Branża hotelarska

Katarzyna Młynarczyk (Zespół Szkół Laskowa)
Anna Górszczyk (Zespół Szkół w Laskowej)
Karol Marmon (Zespół Szkół w Przyszowej)

Skip to content