I Powiatowy Konkurs “Zawodowy GPS”

I Powiatowy Konkurs “Zawodowy GPS”

W dniu 11 lutego 2016r. w Zespole Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej odbyła się Finałowa Gala I Powiatowego Konkursu „Zawodowy GPS”, podczas której nastąpiło wręczenie nagród.

Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Limanowskiego Pan Jan Puchała. Gospodarzem uroczystości był Eugeniusz Bogacz – dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej. Galę poprowadzili Agata Stochel oraz Grzegorz Wrona – nauczyciele przedmiotów zawodowych w ZS Nr1.

Konkurs skierowany był do młodzieży klas trzecich gimnazjum z terenu Powiatu Limanowskiego. Celem konkursu było: rozbudzanie zainteresowań wśród uczniów szkół gimnazjalnych zawodami: geodezyjnymi, budowlanymi, gastronomicznymi, hotelarskimi, ekonomicznymi, handlowymi oraz zoologiczno – weterynaryjnymi, przygotowanie uczniów do świadomego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, a także uświadomienie uczniom ich predyspozycji zawodowych.

Konkurs przebiegał dwu etapowo:

I etap – on Line – składał się z 20 pytań testowych – młodzież rejestrowała się elektronicznie na platformie konkursu, wybierając jednocześnie jedną z siedmiu wymienionych branż.

II etap – to etap szkolny w ZSNr1 – obejmował 20 pytań testowych oraz zadanie problemowe związane z daną branżą.

Konkurs Zawodowy GPS zorganizowany po raz pierwszy wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Do pierwszego etapu przystąpiło aż 190 uczestników. Natomiast do drugiej części konkursu zostało zakwalifikowanych 70 uczestników.

Po ocenieniu prac komisja wyłoniła z każdej branży I miejsce oraz dwa wyróżnienia. Nagrodami były: za I miejsce – tablet oraz zegarek, natomiast za wyróżnienia – zaproszenia na warsztaty z baristą do Hotelu Perła Południa w Rytrze, power-banki, odtwarzacze mp3, karty pamięci, słuchawki, zestawy do pisania oraz książki.

Sponsorami konkursu byli:

Powiat Limanowski
Pani Joanna Walter – Prezes Hotelu Perła Południa w Rytrze
Pan Grzegorza Śmierciak – właściciel firmy Handlowo – Usługowej Express Dach
Pan Piotr Matras – właściciel Karczmy Matras w Limanowej
Państwo Barbara i Adam Czepiel – właściciele Restauracji Regionalnej Marysieńka w Szczyrzycu
Pan Bogusław Sukiennik właściciel firmy TIK TAK
Właściciele firmy Intellect- Dusza Krzysztof, Smoleń Wojciech
Pani Kinga Leśniak – Kierownik Salonu Orange, ul. Jana Pawła II 8 w Limanowej.
Właściciele firmy Invest – ING Sp. z o.o. Zbigniew Wrona, Jan Paweł Tokarczyk
Firma Instalator s.c. Dziedzic Maciej Jakub, Filipek Rafał, Starzyk Mirosław Józef
Na finałowe spotkanie przybili m.in. Pan Artur Krzak, Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu, Pani Joanna Walter – Prezes Hotelu Perła Południa w Rytrze, Pan Grzegorz Śmierciak – właściciel firmy Handlowo-Usługowej Espress Dach. Osoby te razem z Panem Dyrektorem Eugeniuszem Bogaczem wręczały laureatom nagrody a także podziękowania dla opiekunów uczniów biorących udział w konkursie.

Skip to content