Wygrali Międzynarodowy Turniej!!!

Wygrali Międzynarodowy Turniej!!!

W dniach 14 i 15 grudnia odbył się VII Międzynarodowy Turniej Budowlany w Raciborzu w którym wzięła udział drużyna reprezentująca Zespół Szkół Nr 1 w Limanowej w składzie Paweł Zasadni i Kamil Madoń z klasy IV Technikum Budowlanego. Młodzi budowlańcy bez problemu poradzili sobie z wykonaniem zadań konkursowych (budowa ścianki z pustaków, ułożenie na niej docieplenia, siatki zbrojeniowej, siatki wyrównawczej oraz pomalowanie według wzoru przygotowanych wcześniej makiet). Jedenaście drużyn rywalizowało ze sobą między innymi z Czech, Niemiec oraz województw małopolskiego, opolskiego i śląskiego.

Uczniowie Limanowskiej budowlanki zwyciężyli w klasyfikacji generalnej pokonując m.in. drużyny z Niemiec (ubiegłoroczny zwycięzca) i Czech zdobywając puchar Starosty Raciborskiego. Otrzymali również wyróżnienie i nagrodę główną za prace w technologii ociepleń ISOVER oraz malarskiej Dekoral Professional. Fachowcy z branży budowlanej zgodnie stwierdzili, że poziom reprezentowany przez uczestników turnieju był w tym roku najwyższy. O kształcie ostatecznej klasyfikacji zadecydowały detale.

Organizatorzy turnieju to : Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Raciborzu (w skład centrum wchodzi raciborska “Budowlanka”). Partnerami imprezy były: Wienerberger Ceramika Polska, Akademia Technik Malarskich Dekoral Professional – jednostka szkoleniowa PPG Deco Polska, ISOVER Saint-Gobain, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu, Cech Rzemiosł Różnych w Raciborzu oraz Raciborska Izba Gospodarcza.

Drużynę do konkursu przygotowali : nauczyciel przedmiotów budowlanych mgr inż. Grzegorz Grzegorzek oraz instruktor praktycznej nauki zawodu Pan Krzysztof Staniszewski.

Skip to content