Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Lekcje europejskie

Lekcje europejskie

Trzeciego grudnia gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Krakowie – pana Dariusza Krupę i pana Marcina Gołąbka.

W spotkaniu uczestniczyły klasy: IIF/H, IW/T3, IIb1, IIG2, IIM, IIIP oraz uczniowie z klas IVG2 i IIIO zdający już niedługo maturę z wiedzy o społeczeństwie. Zajęcia obejmowały swoją tematyką szeroko rozumianą Unię Europejską począwszy od jej historii, przez instytucje i gospodarczy wymiar jej integracji, aż po edukację i pracę w Unii Europejskiej oraz bilans 10-ciu lat członkostwa Polski we Wspólnocie. Młodzież miała możliwość uczestniczyć w krótkiej prelekcji oraz wykazać się swoją wiedzą o Unii Europejskiej. Chętnie wymieniali poglądy i odpowiadali na pytania prowadzących. Mamy nadzieję, że będziemy jeszcze mieli możliwość gościć u siebie przedstawicieli Ośrodka Debaty Międzynarodowej lub uczestniczyć w spotkaniach organizowanych w ich siedzibie w Krakowie.

Skip to content