Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy”

Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy”

Dnia 10 grudnia 2015r. w Krakowie odbył się regionalny etap konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy.

W konkursie wzięło udział ponad 50 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Małopolski w tym dwie uczennice z naszej szkoły – Justyna Obajtek i Beata Setkowicz z klasy 2b1, które przeszły szkolny etap konkursu. Na etapie regionalnym w Krakowie uczestnicy musieli zmierzyć się z testem składającym się z 35 pytań. Poziom wiedzy był bardzo wysoki. O ostatecznej kolejności na podium zdecydowała dogrywka. Po trudnych zmaganiach uczennica Justyna Obajtek zajęła IV miejsce a Beata Setkowicz miejsce VI.

Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy” jest organizowany w szkołach ponadgimnazjalnych, które uczestniczą w programie edukacyjnym „Kultura bezpieczeństwa”, realizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy we współpracy z Centralnym Instytutem Ochrony Pracy – Państwowym Instytutem Badawczym. Ma na celu promowanie wśród młodych ludzi idei bezpieczeństwa pracy oraz poszerzanie ich wiedzy z zakresu prawnej ochrony pracy, w tym bezpieczeństwa i higieny pracy. Przygotowywanie się do współzawodnictwa ułatwi uczniom świadome poruszanie się po rynku pracy, na który niedługo sami wkroczą.

Skip to content