Kolejny sukces limanowskiego gastronoma!

Kolejny sukces limanowskiego gastronoma!

Karolina Kordeczka uczennica Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych z Zespołu Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej zdobyła III miejsce w IX Konkursie Sądeckich Szkół Gastronomicznych.

22 października 2015r. w Zespole Szkół Nr 1 im. KEN w Nowym Sączu odbył się IX Sądecki Konkurs Szkół Gastronomicznych, którego temat brzmiał „Prozdrowotne potrawy i napoje na europejskim stole”. Żywność prozdrowotna zdobywa coraz większą popularność, jej podstawową zaletą jest korzystny wpływ na zdrowie oraz przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym.

Nasza szkołę w konkurencji kucharz reprezentowały dwie uczennice: Bernadeta Bugara z klasy IIIG1 oraz Karolina Kordeczka z klasy IIIG3/W. Karolina przygotowała placuszki owsiane z musem z kaszy jaglanej i owoców, a Bernadeta zupę z marchwi i batatów z groszkiem orkiszowym. Jury podkreśliło wysoki i wyrównany poziom wśród uczestników konkursu. Nasza uczennicę wyprzedziła jedynie uczestniczka z Technikum Gastronomicznego w Nowym Sączu, oraz reprezentantka szkoły ze Słowacji.

Uczennice do konkursu przygotowywały mgr inż. Joanna Potoniec i mgr inż. Zofia Pławecka

Skip to content