Uczeń z “Ekonoma” z wizytą studyjną w Chorwacji

Uczeń z “Ekonoma” z wizytą studyjną w Chorwacji

Uczeń kl. IV technikum budowlanego przy Zespole Szkół nr 1 w Limanowej Andrzej Palka brał udział w wyjeździe studyjnym do Puli, w Regionie Istria w Chorwacji. Wizyta odbyła się w dniach 3-11 października br. Organizatorem wyjazdu było Województwo Małopolskie, Lider Projektu “Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” – Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Celem wizyty był rozwój zawodowy uczniów poprzez poznanie specyfiki kształcenia, nowych metod nauczania, a także wykorzystywanych w praktyce technologii. Uczniowie mieli też zapoznać się z dziedzictwem kulturowym Chorwacji. W wyjeździe wzięło udział między innymi 8 uczniów kształcących się w branży budowlanej z różnych szkół województwa małopolskiego. Funkcję opiekuna sprawował mgr inż. Grzegorz Grzegorzek nauczyciel przedmiotów budowlanych. Grupie tej towarzyszył tłumacz oraz dwóch reprezentantów Urzędu Marszałkowskiego z Krakowa.

W ramach pięciodniowego programu przygotowanego dla uczniów zostali oni zapoznani z przebiegiem kształcenia w zakresie instalacji sanitarnych w Chorwacji. Poznali historię szkoły Industijsko – Obrtnička škola Pula, dowiedzieli się jakie są zasady współpracy szkoły z zakładami branżowymi w regionie. Brali czynny udział w zajęciach na warsztatach praktycznych oraz uczestniczyli w wizytach zawodoznawczych do zakładów pracy. Nie tylko przyglądali się, ale i sami wykonywali zadania praktyczne polegające m.in na łączeniu rur metodą zgrzewania.
Uczestnicy mieli również okazję zwiedzić atrakcyjne turystycznie miejsca Istrii. Poznali historię nie tylko miasteczka Puli, ale też stolicy Zagreb oraz Poreč, Motovun i Rovinji.

Skip to content