Śladami Matematyków

Śladami Matematyków

Powiatowy Konkurs Matematyczny dla szkół ponadgimnazjalnych

14 maja 2015 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „Śladami matematyków” dla szkół ponadgimnazjalnych, który w tym roku poświęcony był Euklidesowi.

Finał konkursu, który odbył się 28 maja 2015 roku został uświetniony obecnością prof. dr hab. inż. Macieja Pawlikowskiego z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, który wygłosił wykład na temat Jubilerstwa Starożytnego Egiptu. W wykładzie uczestniczyła młodzież ze szkół biorących udział w Konkursie Matematycznym „Śladami matematyków” oraz chętni uczniowie z ZS nr 1 w Limanowej – razem ponad 220 osób.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Profesorowi za przyjęcie naszego zaproszenia. To ważny dzień dla naszego Zespołu Szkół, w którym możemy gościć tak znaną i cenioną osobę w świecie nauki – mówił podczas otwarcia wykładu Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 mgr Eugeniusz Bogacz.

W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu limanowskiego takich jak: I LO im. Władysława Orkana w Limanowej, ZSTiO w Limanowej, Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej, ZSP im. inż. J. Marka z Mszany Dolnej oraz młodzież naszego Zespołu Szkół. Honorowy Patronat nad konkursem objął: Jan Puchała – Starosta Limanowski oraz Akademia Górniczo – Hutnicza.

Konkurs „Śladami matematyków” dla szkół ponadgimnazjalnych, odbywa się cyklicznie od 2011. Pomysłodawcą Konkursu był mgr Jan Tajduś a organizatorami są nauczyciele matematyki ZS Nr 1 w Limanowej na czele z mgr Jadwigą Sojką – Przewodniczącą Komisji Matematycznej. Od 2013 roku Konkurs ma zasięg powiatowy.

Zwycięzcy:

I miejsce: Izabela Ptaszek – I LO im. Wł. Orkana w Limanowej, nauczyciel matematyki: mgr Ryszard Abram – nagroda: Lustrzany aparat fotografczny Nikon wraz z torbą i statywem ufundowany przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie

II miejsce: Kamil Sowa – Zespół Szkół Nr 1 w Limanowej, nauczyciel matematyki: mgr Jadwiga Geniec – nagroda: Laptop Lenovo ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Limanowej

III miejsce: Monika Czyżycka – I LO im. Wł. Orkana w Limanowej, nauczyciel matematyki: mgr Krystyna Bugajska – nagroda: Tablet Samsung Tab3 ufundowany przez Radę Rodziców przy ZS Nr 1 w Limanowej.

Skip to content