Dzień Dziecka w Żmiącej

Dzień Dziecka w Żmiącej

W piątek 29 maja uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej pod opieką p. Marii Michura , p. Haliny Błaszczyk oraz p. Andrzeja Piętonia odwiedzili Dom Dziecka w Żmiącej na „Michałkówce”.

W ubiegłym roku szkoła przekazała pomoc finansową tej placówce. W tym roku postanowiliśmy zorganizować im Dzień Dziecka. Dziewczyny przygotowały m.in. teatrzyk kukiełkowy pt. „Szewczyk Dratewka”, gry i zabawy. Było też wspólne śpiewanie piosenek jak i konkurs piosenki przy akompaniamencie gitar. Dzieci przyjęły nas z wielką otwartością, toteż szybko zyskaliśmy ich zaufanie. Reagowały żywiołowo przy każdej zabawie. Wielką nagrodą dla nas był uśmiech dziecka, uścisk oraz pytanie kiedy przyjedziemy. Ich radość udzieliła się i nam. Postanowiliśmy, że będziemy ich częściej odwiedzać.

Dzięki sponsorom mogliśmy osłodzić im nasz pobyt: Cukiernia Tęgoborze podarowała ciastka , Firma Lodów Koral lody, a Firma Pawłowski soki.

Skip to content