Podsumowanie wizyty zawodoznawczej

Podsumowanie wizyty zawodoznawczej

24 kwietnia 2015r. uczniowie klasy IF Technikum Zespołu Szkół w Limanowej (technik hotelarstwa) uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Hotelu Dr Irena Eris i Hotelu Krynica**** w Krynicy – Zdrój. Celem wizyty było poznanie organizacji i technik pracy poszczególnych pionów organizacyjnych w obiektach hotelarskich min: pracy działu służby pięter, recepcji oraz działu gastronomicznego.

Pan Rafał Konopka – specjalista ds. marketingu Hotelu Dr Irena Eris zapoznał uczniów z tajnikami funkcjonowania obiektu, dokładnie pokazał najważniejsze miejsca hotelu: recepcję, część mieszkalną hotelu, restaurację hotelową, salę konferencyjną, kosmetyczny Instytut Dr Irena Eris oraz salę fitness. Ponadto uczniowie zapoznani zostali ze standardami obsługi, wyposażenia oraz usługami które świadczy hotel.

Hotel Dr Irena Eris jest Hotelem czterogwiazdkowym ale standard i wyposażenie to Hotel pięciogwiazdkowy. Pięć gwiazdek jest to nie tylko najwyższa kategoria, jaką może otrzymać hotel, ale także poświadczenie wysokiej klasy usług, jakie oferuje. Hotel Dr Irena Eris wyznacza standardy jakości w Krynicy – Zdrój. Hotel, który zobaczyliśmy łączy w sobie styl, nowoczesność i luksus. Hotel Dr Ireny Eris to idealne miejsce na wypoczynek oraz spotkania biznesowe. Subtelny urok dyskretnej elegancji stanowi o atmosferze pokoi, sal i restauracji. W obiekcie można było zauważyć najwyższy standard oferowanych usług. Hotel posiadał basen, siłownie, fitness, restaurację oraz kosmetyczny Instytut Dr Irena Eris. Kosmetyczny Instytut Dr Irena Eris to kraina piękna stworzona z myślą o tych, którzy poszukują luksusowego miejsca na odnowę ciała, zregenerowanie sił i ukojenie zmysłów. Składa się z 20 gabinetów zabiegowych w tym: kosmetycznych na twarz i ciało, masażu, zabiegów wodnych oraz gabinetu dermatologicznego. Na szczególną uwagę zasługują zabiegi wykorzystujące nowoczesne zdobycze kosmetologii oraz leczniczą moc wody. W Instytucie znajduje się również punkt sprzedaży kosmetyków oraz salon fryzjerski. Pokoje hotelowe reprezentują najwyższy standard i wyposażone . Największe wrażenie zrobił apartament studnio, który składał się z 3 pomieszczeń i miał piękny widok na Jaworzynę Krynicką. Zaskoczeniem były również bardzo wysokie ceny pokoi.

Po zapoznaniu się z ofertą Hotelu Dr Irena Eris udaliśmy się do Hotelu Krynica ****. Głównym punktem programu było zwiedzanie kompleksu Hotelu Krynica ****. Pracownicy hotelu oprowadzili uczniów po kompleksie, pokazując zarówno pokoje, sale konferencyjne jak i restaurację, klub nocny oraz basen. Część rekreacyjna hotelu wywarła mocne wrażenie. Goście korzystający z jego usług mają możliwość relaksu i rozrywki. Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów ze strukturą organizacyjną, rolą poszczególnych stanowisk pracy, specyfikacją oferowanych usług, promocją i reklamą hotelu.

Hotel Krynica **** w Krynicy Zdrój działa od 2003 roku, dysponuje 147 pokojami – jednoosobowymi, dwuosobowymi i apartamentami. Większość pokoi posiada balkon. Hotel posiada bogate zaplecze gastronomiczno rekreacyjne.

Wizyta zawodoznawcza umożliwiła uczniom poznanie od strony praktycznej ich zawodu. Młodzież mogła zwrócić uwagę na szeroki zakres obowiązków pracowników, podejmujących pracę w kompleksie hotelarskim, i przekonać się, jak szeroko należy rozumieć branżę i jak wiele możliwości daje kształcenie zawodowe.

Opiekę nad uczestnikami sprawowały panie: mgr Jolanta Zapała , mgr Elżbieta Kita.

Skip to content