Dzień Dziecka w Żmiącej

Dzień Dziecka w Żmiącej

16 maja w Młodzieżowym Domu Kultury im. K.I. Gałczyńskiego w Krakowie odbyło się spotkanie laureatów Małopolskiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży „TRIADA 2015”.

Konkurs ten objęty jest patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty, a zakończyła się właśnie jego XXIV edycja. Składa się on z trzech rodzajów twórczości: plastycznej, literackiej i muzycznej. Trwał od listopada 2014 roku, a rokrocznie bierze w nim udział kilkuset młodych adeptów rysunku i malarstwa, autorów wierszy i kompozytorów z terenu całej Małopolski. Oceniani oni są przez profesjonalne Jury w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie.

Duży sukces już po raz trzeci z rzędu odnieśli w nim uczniowie limanowskiego Zespołu Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego. I tak: w dziedzinie plastyka statuetkę „Zielonej Gęsi” i tytuł laureata zdobyli: Joanna Śliwa, Aneta Wierzycka i Andrzej Nowak, a wyróżnienie wraz z nagrodą książkową – Wiesława Janik. W dziedzinie literatura wyróżnienia i nagrody książkowe zdobyły: Mariola Michnowska i Aneta Oleksy, których wiersze zostały wydrukowane w okolicznościowym tomiku. Natomiast w dziedzinie muzyka (gdzie należało skomponować i wykonać trzy utwory) statuetkę „Zielonej Gęsi” zdobył Radosław Szewczyk (trąbka), a wyróżnienie i nagrodę książkową Wojciech Brewczyński (organy). Obydwaj są członkami szkolnego zespołu instrumentalno – wokalnego „CONSONANS” obchodzącego w tym roku 45 – lecie swej działalności. Statuetki, nagrody i okolicznościowe dyplomy wszystkim laureatom i zwycięzcom wręczali: wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty Pani Barbara Zgłobicka oraz dyrektor MDK im K.I.Gałczńskiego w Krakowie Pani Teresa Grzybowska. Podobnie jak w poprzednich latach, uczniów do konkursu zachęcili i mocno wspierali nauczyciele: Maria Kędra, Zofia Knapik i Leszek Mordarski.

Warto również przypomnieć, że w TRIADZIE 2013 i TRIADZIE 2014, statuetki i tytuły laureatów zdobywali tacy uczniowie „Ekonoma” jak: Joanna Śliwa, Karolina Curzydło, Marcin Dutka, Wiesława Janik, Aneta Oleksy czy Sylwia Dutka.

Skip to content