Powiatowy Konkurs Matematyczny “Śladami Matematyków” dla uczniów klas III gimnazjum

Powiatowy Konkurs Matematyczny “Śladami Matematyków” dla uczniów klas III gimnazjum

Dnia 24 marca 2015r. w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „Śladami Matematyków” dla uczniów klas III gimnazjum nad którym Honorowy Patronat objął Jan Puchała – Starosta. W tym roku był poświęcony wielkiemu matematykowi jakim był Euklides.

W rywalizacji brało udział 97 uczniów z 19 gimnazjów. Zawody składają się z dwóch części – testowej, w której uczniowie odpowiadają na pytania dotyczące życia i osiągnięć znanego matematyka, oraz z części otwartej, w której rozwiązują pięć zadań z poziomu klasy trzeciej gimnazjum. Zwycięzcy konkursu prezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy. Rozdanie nagród nastąpiło 9 kwietnia 2015 roku. Nagrody wręczali Pan Wicestarosta Mieczysław Uryga, Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Pan Artur Krzak oraz Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej Eugeniusz Bogacz.

Uczniowie chętnie uczestniczą w konkursie co świadczyć może o wzroście zainteresowania przedmiotami ścisłymi, dzięki którym łatwiej zdobyć wymarzony zawód i pracę. Rywalizacja miała na celu rozwijanie wśród uczniów zainteresowania matematyką, uczenie samodzielnego, kreatywnego myślenia a także była świetną powtórką wiadomości przed egzaminem gimnazjalnym

Zwycięzcami tej edycji konkursu zostali:

I miejsce: Weronika Kołodziejczyk z Łukowicy. Nauczyciel: mgr Joanna Wilczyńska
II miejsce: Piotr Witek z Limanowej. Nauczyciel: mgr Anna Prusak
III miejsce: Zuzanna Leśniak z Piekiełka. Nauczyciel: mgr Barbara Zoń
IV miejsce: Bogdan Kulig z Limanowej. Nauczyciel: mgr Lucyna Abram; Dariusz Lesiecki z Limanowej. Nauczyciel: mgr Maria Dobrzycka; Maciej Oleksy z Limanowej. Nauczyciel: mgr Anna Prusak
Nagrodą za pierwsze miejsce był funkcjonalny tablet Samsung ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Limanowej, za drugie: dysk zewnętrzny, za trzecie odtwarzacz mp4. Zostały również przyznane 3 miejsca czwarte, za które uczniowie otrzymali odtwarzacze mp3. Nagrody za II, III, IV miejsce ufundowała Rada Rodziców.

W maju odbędzie się edycja konkursu przeznaczona dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Skip to content