Podsumowanie Konkursu Prozdrowotnego

Podsumowanie Konkursu Prozdrowotnego

“Zdrowie to Twój Skarb”

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia w Zespole Szkól Nr 1 w Limanowej już po raz ósmy zorganizowano Międzyszkolny Konkurs Prozdrowotny pn. „Zdrowie to Twój Skarb”. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmiało „Skóra pod lupą”.

Zadaniem konkursowym gimnazjalistów było przygotowanie prac plastycznych – plakatów na temat wpływu promieniowania UV na skórę człowieka i możliwości rozwoju raka skóry – czerniaka. Prace gimnazjalistów można było podziwiać i oceniać na stronie internetowej Zespołu Szkół Nr 1, gdzie pan Tadeusz Pietryga – nauczyciel informatyki przygotował głosowanie internetowe.

Z kolei młodzież szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu miała okazję sprawdzić swoją wiedzę z tego zakresu biorąc udział w teście konkursowym. Honorowy Patronat nad konkursem objął Jan Puchała – Starosta Powiatu Limanowskiego.

Finał konkursu odbył się 9 kwietnia. Przeprowadzono test konkursowy, po czym Jury pod przewodnictwem pani Lucyny Bugajskiej – przedstawiciela Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Limanowej, pani Anny Golonki – plastyka, nauczyciela wiedzy o kulturze, oraz pani Barbary Jabłońskiej – pedagoga szkolnego wyłoniło zwycięzców.

Laureatami konkursu zostali:

W kategorii Test:

I miejsce – Marcelina Uryga – Zespół Szkół Nr 1 w Limanowej
II miejsce – Rachela Antosz – Rekucka – Zespół Szkół Nr 1 w Mszanie Dolnej
III miejsce – Natalia Janas – Zespół Szkół Nr1 w Limanowej
W kategorii Praca Plastyczna (głosowanie Jury):

I miejsce – Agnieszka Jędrzejek – Zespół Szkół w Laskowej
II miejsce – Magdalena Kotara – Zespól Szkół w Pasierbcu
III miejsce – Klaudia Czech – Gimnazjum w Kamienicy oraz Łukasz Zelek – Zespół Szkół w Laskowej
Wyróżnienia:

Martyna Jelonek – Zespół Szkół w Laskowej
Katarzyna Zelek – Zespół Szkół w Laskowej
Łucja Szkarłat – Zespół Szkół w Laskowej
Klaudia Olchawa – Zespół Szkół w Laskowej
Dorota Gorczowska – Gimnazjum w Kamienicy
Głosowanie Internautów:

I miejsce – Weronika Bulanda – Zespół Szkół w Starej Wsi II
II miejsce – Ewelina Opiela – Zespół Szkół w Starej Wsi II
III miejsce – Justyna Dudek – Zespół Szkół w Starej Wsi II
Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście:

Pan Jan Puchała – Starosta Powiatu Limanowskiego, pan Eugeniusz Bogacz – Dyrektor Zespołu Szkól Nr 1 w Limanowej, pani Anna Pałka – Wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 1.

Nagrody – sprzęt sportowy – ufundowało Starostwo Powiatowe i Rada Rodziców Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej. Pomysłodawcą i koordynatorem konkursu jest pani Danuta Rosiek – nauczyciel biologii i chemii.

Gratulujemy laureatom!!!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok 🙂

Skip to content