Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Budowlani olimpijczycy nagrodzeni przez Politechnikę Krakowską

Budowlani olimpijczycy nagrodzeni przez Politechnikę Krakowską

W środę 8 kwietnia Laureaci XXVIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych z południowej Polski gościli w sali senackiej Politechniki Krakowskiej.

W etapie okręgowym olimpiady wzięło udział 97 uczniów z południowej Polski. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Jakub Gołąb, Michał Pajor oraz Piotr Dutka, których przygotowała Pani Danuta Buszek-Wrona. Pani opiekun została doceniona przez zespół organizacyjny olimpiady i otrzymała specjalne wyróżnienie za wieloletnie, doskonałe przygotowanie uczniów do olimpiad, którzy corocznie osiągają wysokie wyniki w kwalifikacjach.

W klasyfikacji szkół najlepszy okazał się Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej, trzech jego uczniów znalazło się w gronie 12 laureatów konkursów, którzy awansowali do zawodów centralnych (17 kwietnia 2015 r. w Warszawie). Na kolejnych miejscach znalazły się Zespół Szkół Budowlanych im. dra Władysława Matlakowskiego w Zakopanem i Zespół Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej.

Jak przypomniał rektor PK, laureaci i finaliści stopnia centralnego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, zgodnie z postanowieniem Senatu PK, przyjmowani są na studia (kierunek budownictwo) na Politechnice Krakowskiej bez postępowania kwalifikacyjnego.

Najlepsi olimpijczycy z okręgowego etapu olimpiady otrzymali cenne nagrody (m.in. laptopy, tablety, sprzęt turystyczny, specjalistyczne książki) od rektora PK, a także od dziekanów Wydziałów Inżynierii Środowiska i Inżynierii Lądowej oraz sponsorów, m.in. Stowarzyszenia Producentów Cementu, firm „Fakro” i „Janus” oraz Małopolskiego Kuratorium Oświaty.

Gratulujemy naszym uczniom ogromnego sukcesu oraz życzymy powodzenia w zawodach centralnych w Warszawie.

Skip to content