Śladami matematyków – Euklides

Serdecznie zapraszamy uczniów klas III gimnazjum do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Śladami matematyków”, którego Organizatorem jest Zespół Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej –”Ekonom”.

Po raz pierwszy nad naszym Konkursem Honorowy Patronat objął Starosta Limanowski – Jan Puchała.

Przygotowanie do konkursu ma za zadanie uczyć rozwiązywania zadań matematycznych, wymagających pomysłowości i twórczego spojrzenia na problem, ale nie wymagających znajomości materiału spoza programu nauczania matematyki w gimnazjum. Rozwiązywanie zadań ma na celu rozwijać wśród uczniów zainteresowania matematyką, uczyć samodzielnego, kreatywnego myślenia a także być świetną powtórką wiadomości przed egzaminem gimnazjalnym.

Celem Konkursu jest również przybliżenie sylwetki znanego matematyka na podstawie ogólnodostępnych informacji zamieszczonych w encyklopediach.

Trzy najlepsze osoby otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe opisane w regulaminie konkursu. 

Konkurs „Śladami matematyków” dla uczniów klas gimnazjalnych odbywa się już po raz trzeci. Prosimy o rozpowszechnienie informacji o konkursie w Państwa szkole i zachęcenie uczniów do wzięcia w nim udziału.

Wyniki Powiatowego Konkursu Matematycznego

Regulamin Powiatowego Konkursu Matematycznego

Skip to content