Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Międzyszkolny Konkurs Recytacji i Poezji Śpiewanej

Międzyszkolny Konkurs Recytacji i Poezji Śpiewanej

W dniu 10 lutego 2015 roku odbył się w naszej szkole po raz kolejny Międzyszkolny Konkurs Recytacji i Poezji Śpiewanej pod tytułem Niektórzy lubią poezję. Konkurs ten adresowany był do uczniów gimnazjum z terenu naszego powiatu. Rywalizowano w dwóch kategoriach: recytacji oraz poezji śpiewanej, a repertuar tekstów do prezentacji był dowolny. W komisji zasiadali nauczyciele poloniści: mgr Anna Biedroń, mgr Iwona Bulanda oraz nauczyciel wiedzy o kulturze, prowadzący zespół Consonans- mgr Leszek Mordarski.

W kategorii recytacji zwyciężyły ex quo: Aleksandra Trojanowska (Gimnazjum w Tymbarku i Kinga Król (Gimnazjum w Starej Wsi II), drugie miejsce zajął Jakub Mordarski (Gimnazjum ZSS nr 1 w L-wej). Trzeciego miejsca komisja nie przyznała a wyróżnienia otrzymali: Gabriela Wojnarek, Karolina Malarz, Alicja Malarz, Zuzanna Jagieła, Marlena Zelek, Magdalena Wojcieszczak.
Natomiast w kategorii poezji śpiewanej pierwsze miejsce zajął zespół o nazwie Dutka i Spółka z Gimnazjum w Słopnicach. W skład wchodzą: Kinga Pach – śpiew, Dominika Banach – śpiew, Alicja Szewczyk – skrzypce, Karolina Dębska – gitara, Szymon Więcek – Caion. Drugie miejsce zajął Marcin Czaja (Gimnazjum ZSS nr 1 w L-wej), a trzecie Dorota Banaś (Gimnazjum ZSS nr 2 L-wa). Wyróżnienie otrzymała Karolina Kuna (Gimnazjum ZSS nr 1 w L-wej. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców w Zespole Szkół wręczył Dyrektor mgr Eugeniusz Bogacz. Nauczyciele poloniści -organizatorzy konkursu pogratulowali uczestnikom wrażliwości, bo tylko “niektórzy wyjątkowi lubią poezję”

Skip to content