Rocznica Odzyskania Niepodległości

Rocznica Odzyskania Niepodległości

W dniu 6 listopada świętowaliśmy w naszej szkole kolejną rocznicę Odzyskania Niepodległości oraz Dzień Patrona. Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele świętego Stanisława Kostki w parafii Limanowa-Sowliny. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w uroczystej akademii na której obecni byli również przedstawiciele starostwa powiatowego w osobach: pan starosta Jan Puchała, pan Jan Uryga oraz pan Artur Krzak.

Akademię poprowadzili uczniowie klas: II b2/T i II G1. W związku z okrągłą rocznicą 100-lecia bitwy pod Jabłońcem, uczniowie przedstawili fakty historyczne związane z tym wydarzeniem. Wykorzystano wspomnienia Józefa Piłsudskiego oraz proboszcza limanowskiego księdza Kazimierza Łazarskiego. Relację historyczną wzbogaciły patriotyczne utwory muzyczne wykonane przez zespół Consonans. Wykorzystano również materiały archiwalne przypominające sylwetki zmarłych nauczycieli naszej szkoły: polonisty Jerzego Obrzuta oraz kierownika zespołu Consonas Ludwika Mordarskiego.

Akademię przygotowali mgr Adam Liszka i mgr Leszek Mordarski.

Skip to content