Podsumowanie akcji SU

Podsumowanie akcji SU

Święta to czas, w którym ludzie powinni się wspierać i ofiarować sobie wzajemną pomoc.

Również nasza szkoła z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przyłączyła się do wielu akcji, mających na celu wsparcie potrzebujących.

Przez cały grudzień trwała akcja „Góra Grosza”. Każdy z uczniów mógł pomóc, wrzucając choćby grosz, do puszki, która znajdowała się w naszej szkolnej bibliotece. Uczniowie pokazali po raz kolejny, że los innych nie jest im obojętny i żółtych monet uzbierało się, aż 10 kilogramów – łącznie w obydwu budynkach!

Samorząd Uczniowski postanowił przyjść z pomocą potrzebującym, wielodzietnym rodzinom uczniów naszej szkoły organizując akcję „świątecznej paczki”. W ostatnim czasie prosiliśmy wszystkie klasy o zrobienie po jednej paczce świątecznej, w której mogły znajdować się dowolne upominki: słodycze, przybory szkolne, zabawki, książki- również dla młodszego rodzeństwa naszych uczniów.

Cieszymy się, że tak wiele klas naszego ZS włączyło się w tą szlachetną akcję. Te klasy to: 1b, 1G1,1G2, 1T2, 1W, 1T3/b2, wszystkie 2 klasy, kl 3G2, 2t1, 3T2, 3C, 4G1, 4G2,4 T1, 4T2, 4H, 4b oraz 1M, 1OP, 1C, 2P, 2OM, 2C, 3P, 1d, 2d. Dizękujemy młodzieży za poświęcenie i pomoc. Nie sprawiło to nam trudności, a zapewne przyniosło wiele radości w domach naszych kolegów i koleżanek. Jeszcze raz wszystkim dziękujemy !

Samorząd Uczniowski zakupił także świąteczne kartki ze Stowarzyszenia Sursum Corda z Nowego Sącza oraz Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci działającego przy Limanowskiej Bazylice. Kartki wraz z życzeniami świątecznymi zostały wysłane do emerytowanych nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi naszej szkoły.

W imieniu Limanowskiego Towarzystwem opieki nad zwierzętami i ochrony środowiska dziękujemy wszystkim klasom, które włączyły się w zbiórkę karmy oraz akcesoriów dla zwierząt. Najbardziej aktywni uczniowie czyli klasy 1W i 1G3/W – jak przystało na uczniów technikum weterynarii – otrzymały upominki od św. Mikołaja który odwiedził naszą szkołę.

Szkoła wygląda pięknie i świątecznie – migocące gwiazdki na lampach i żywe choinki.
Dziękujemy Nadleśnictwu w Limanowej za dostarczenia nam dwóch żywych drzewek, które pachną nadchodzącymi świętami.

Skip to content