Patriotyczna twórczość Jana Pawła II

Patriotyczna twórczość Jana Pawła II

30 września w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Poezji, Prozy i Pieśni pod hasłem „Patriotyczna Twórczość Świętego Jana Pawła II”.

Patronat nad konkursem objął Starosta Limanowski Pan Jan Puchała. Wzięła w nim udział młodzież gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu limanowskiego. Uczestnicy startowali w dwóch kategoriach: Recytacja i Wokalno-instrumentalna.

Duży sukces odnieśli w nim reprezentanci naszej Szkoły zdobywając czołowe miejsca. I tak wśród szkół ponadgimnazjalnych w kategorii recytatorskiej I miejsce zdobyła uczennica II T1 Aneta Wierzycka, która z wielkim wyczuciem i zrozumieniem przedstawiła tekst pt. „O Cyprianie Norwidzie w 180 rocznicę urodzin poety”. Natomiast w kategorii wokalno-instrumentalnej, również I miejsce zdobył zespół „CONSONANS” w składzie Marcelina Dudek z kl. II G/W, Justyna Król z kl. II F/H oraz Piotr Młynarczyk z kl. IV b, którzy wykonali utwór „Duszo, słowiańska duszo”. III miejsce zdobyła Joanna Biedroń z kl. II O/M za interpretację psalmu.

Nagrody książkowe oraz dyplomy laureatom wręczali: Starosta Limanowski Pan Jan Puchała i członek zarządu Starostwa Powiatowego Pan Mieczysław Uryga.

Posdsumowując ponad pięciogodzinne zmagania konkursowe młodzieży z twórczością Świętego Jana Pawła II Pan Starosta podkreślił wysoki poziom konkursu oraz wyraził ogromną wdzięczność wszystkim uczestnikom, że podjęli się trudu zmierzenia z jakże trudną i jednocześnie piękną poezją, prozą i pieśnią naszego Wielkiego Rodaka. Podziękował także nauczycielom i opiekunom, którzy wskazali młodzieży jak głębokie i patriotyczne treści kryją się w Jego utworach.

Laureatów z naszej szkoły do konkursu przygotowali: Anna Biedroń, Alicja Cichorz, Zofia Knapik i Leszek Mordarski.

Skip to content