Narodowe Czytanie “Trylogii” Sienkiewicza zakończone

Narodowe Czytanie “Trylogii” Sienkiewicza zakończone

W dniu 6 września 2014 r miała miejsce trzecia edycja Narodowego Czytania pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Również nasza szkoła wzięła udział w tej akcji kształtującej postawy patriotyczne Polaków. Tym razem czytaliśmy trylogię Henryka Sienkiewicza, a więc: Ogniem i mieczem, Potop i Pan Wołodyjowski.

Fragmenty patriotycznych dzieł Sienkiewicza czytali zaproszeni goście (z panem starostą na czele), nauczyciele oraz uczniowie. Przygotowane przez nauczycieli polonistów teksty zostały podzielone tematycznie na trzy części: Historia uczy patriotyzmu, Dumka na dwa serca oraz Sienkiewicz o naturze Polaków. Całość poprowadziły polonistki mgr Iwona Bulanda i mgr Małgorzata Wątroba.

Po zakończeniu wspólnego czytania można było skosztować regionalnych kołaczy upieczonych przez młodzież z technikum gastronomicznego.

Skip to content