Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Światowy Dzień Bez Tytoniu

Światowy Dzień Bez Tytoniu

Przeciwko Paleniu!
30 maja 2014 r. na hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego odbył się happening zorganizowany w związku z obchodami Światowego Dnia Bez Tytoniu.

Tegorocznym hasłem Światowego Dnia Bez Tytoniu ogłoszonym przez Światową Organizację Zdrowia jest: „Podnoszenie podatku akcyzowego na wyroby tytoniowe”.

Celem happeningu było zwrócenie uwagi nt. zagrożeń wynikających z biernego i czynnego palenia papierosów, promowanie zdrowego stylu życia bez dymu tytoniowego oraz wzmocnienie przestrzegania ustawy dotyczącej obowiązujących regulacji w zakresie miejsc wolnych od dymu tytoniowego.

Zaproszeni goście oraz licznie zgromadzeni uczniowie limanowskich szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych podczas części artystycznej happeningu mieli okazję zobaczyć występ dzieci z grupy VI z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Limanowej, uczniów Gimnazjum w Słopnicach, podopiecznych Szkoły Tańca „Akademia Lotu” oraz zespół Consonans z Zespołu Szkół nr 1 w Limanowej.

W trakcie imprezy odbył się konkurs wiedzy antytytoniowej z nagrodami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej a zgromadzeni goście otrzymali ulotki informujące o szkodliwości palenia tytoniu. Co więcej. uczniowie mogli poddać się badaniu poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Organizatorami happeningu byli: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej, Starostwo Powiatowe w Limanowej, Zespół Szkół nr 1 im. J. Piłsudskiego, Urząd Miasta Limanowa, Komenda Powiatowa Policji w Limanowej oraz Limanowski Dom Kultury.

Skip to content