Konkurs Pieśni Religijnych

Konkurs Pieśni Religijnych

24 kwietnia w naszej szkole odbył się Konkurs Pieśni Religijnych związanych z bł. Janem Pawłem II i był wyrazem oczekiwania na kanonizację naszego Wielkiego Rodaka, która miała miejsce 27 kwietnia 2014r.

Do konkursu zgłosiły się zespoły klasowe i wokaliści z zespołami akompaniującymi. Komisja w składzie: ks. Mariusz Sacha, mgr Leszek Mordarski i katechetki Maria Michura i Ewa Sułkowska – Florek, wyłoniła najlepsze zespoły śpiewające w kategorii wokalista i w kategorii zespoły klasowe.
Pierwsze miejsce w kategorii “wokalista” zdobyła Marcelina Dudek z kl. 1G/W z zespołem akompaniującym w składzie: Justyna Król 1 F /H, Radosław Szewczyk 1T2, Dawid Gąsiorek 1T2, Sławomir Sędzimir 1T2 śpiewając piosenkę Błogosławiony Karol Wojtyła. Pierwsze miejsce ex aequo, w tej samej kategorii, zajęła Katarzyna Urbańska z kl. 1O/M z zespołem akompaniującym w składzie: Aleksandra Kurnik 1O/M, Anna Kaim 1O/M, Bernadeta Urbańska i Wojciech Steczowicz 3C za piosenkę Oczyszczenie.

Drugie miejsce zdobyła Magdalena Śliwa z klasy 1O/M z zespołem akompaniującym: Joanna Śliwa 1P, Joanna Kokoszka 1C i Aleksandra Kurnik 1O/M za piosenkę Strażnik raju, oraz miejsce trzecie Małgorzata Pawlak z 1b1.

Pierwsze miejsce w kategorii ,,zespoły” zdobyła klasa 1T1 w składzie: Maria Kulig, Agata Palka, Joanna Kaim, Aneta Wierzycka, Jakub Mąka i Wojtek Giza za pieśń Alleluja. Pierwsze miejsce ex aequo, także w tej samej kategorii, zdobyła klasa 2G1 składzie: Angelikia Tokarz, Elżbieta Bukowiec, Wioletta Staśko i Sylwia Kamińska za piosenkę Schowaj mnie.

Drugie miejsce zdobyli uczniowie kl. 1b/T3: Agnieszka Pajor, Małgorzata Łabuz, Ewelina Franczyk, Zuzanna Kasińska, Agata Wadowska, Katarzyna Knapik, Maria Dutka, Jolanta Mrowca z wychowawcą mgr Grzegorzem Wroną. Drugie miejsca ex aequo: Anna Kaim kl. 1O/M i Aleksandra Kuc kl. 1P Twoje ręce to mój ląd.
Trzecie miejsce klasa 1C w składzie: Natalia Janas, Karolina Mazur, Maria Biedroń, Katarzyna Franczyk, Weronika Pałka, Kinga Szczerba, Marcelina Wróbel, Joanna Kokoszka Martyna Wróbel, Patrycja Przysiężna i Piotr Tokarz za piosenkę Chcę wywyższyć imię twe.

Trzecie miejsce ex aequo klasa 2F/H w składzie: Sandra Jarosz, Aneta Dudek, Natalia Pawlikowska, Agata Kulig i Beata Kądziołka za Ukochane to jest miasto.
Wyróżnienia otrzymały: Natalia Wójcik i Patrycja Niemiec z kl. 1G1, oraz Ewelina Słowikowska i Katarzyna Kowalczyk z 1F/H.

Poziom występujących był wysoki. Młodzież pomysłowo dobrała repertuar, stroje, wykorzystała wiele instrumentów muzycznych. Na koniec Konkursu wszyscy artyści wraz z obecnymi nauczycielami i młodzieżą zaśpiewali Barkę, ulubioną pieśń oazową Papieża Jana Pawła II, która jak zawsze twierdził ,,to ta pieśń oazowa wyprowadziła mnie z Polski do Rzymu”.

Wszyscy występujący otrzymali nagrody książkowe, zestawy długopisów i słodycze, które wręczył Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 mgr Eugeniusz Bogacz.
Nagrody ufundowane zostały przez Radę Rodziców oraz ks. Proboszcza Tadeusza Śmierciaka z Parafii św. Stanisława Kostki w Limanowej – Sowlinach. Organizatorem konkursu była katechetka mgr Maria Michura.

Skip to content