Kolejny sukces „Consonansu” i Karoliny Curzydło

Kolejny sukces „Consonansu” i Karoliny Curzydło

II Międzypowiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej

30 kwietnia 2014r. W Orawskim Centrum w Jabłonce odbył się II Międzypowiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej, którego przewodnim motywem była 150. rocznica Powstania Styczniowego 1863-1864 oraz 100. rocznica utworzenia Legionów Józefa Piłsudskiego. Wzięła w nim udział młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatów nowotarskiego, tatrzańskiego i limanowskiego. W sumie zaprezentowało się 45 solistów i 16 zespołów, których oceniało profesjonalne Jury na którego czele stał Dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych w Zakopanem Pan Marek Ciesielski.

Obowiązkowo należało wykonać dwie pieśni – jedną z okresu Powstania Styczniowego, a drugą związaną z Legionami J. Piłsudskiego oraz walkami o niepodległość. Jak podkreślili organizatorzy, celem konkursu było przybliżenie młodemu pokoleniu tradycji walk o niepodległość Polski oraz przeżywanie takich wartości jak wiara, patriotyzm, odwaga, ukazanie wysiłku i ofiar jakie nasi Rodacy ponosili dla odzyskania niepodległości.

Ogromny sukces odnieśli w tym Konkursie, reprezentujący powiat limanowski, uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej – popularnego „Ekonoma”.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepszym zespołem okazał się „Consonans” w składzie: Marcelina Dudek, Justyna Król, Piotr Młynarczyk, Radosław Szewczyk i Dawid Gąsiorek, który wykonał pieśni Marsz Strzelców i Mury. Natomiast w kategorii solistów pierwsze miejsce zdobyła solistka „Consonansu” Karolina Curzydło, której akompaniowali Marcin Dutka, Witold Gromala, Maciej Matyasik i Kajetan Pietrzak. Pieśni, które przedstawili to: Za Niemen hen precz i Ej dziewczyno, ej niebogo. W zeszłym roku w I Konkursie również triumfował „Consonans” zdobywając główną nagrodę. Po raz pierwszy Jury wyróżniło i doceniło pracę nauczycieli – opiekunów wśród których znalazł się prowadzący młodzież „Ekonoma” mgr Leszek Mordarski.

Podsumowując ponad sześciogodzinne zmagania Konkursowe organizatorzy podkreślili wysoki poziom artystyczny występującej młodzieży oraz szerzenie, poprzez pieśni, patriotyzmu wśród młodego pokolenia Polaków.

Skip to content