Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Dzień Otwarty I Targi Edukacyjne

Dzień Otwarty I Targi Edukacyjne

Witamy wiosnę!
W piątek 21 marca w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej odbyły się Targi Edukacyjne szkół ponadgimnazjalnych powiatu limanowskiego. Szkoły na poszczególnych stoiskach prezentowały swoją ofertę edukacyjną, skierowaną do tegorocznych absolwentów gimnazjum. W targach uczestniczyło 1100 uczniów z 33 szkół gimnazjalnych. Imprezę otworzył Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej Eugeniusz Bogacz oraz Starosta Limanowski Jan Puchała. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga, Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Limanowej Artur Krzak, a także dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu limanowskiego. Uczniowie techników i liceów opowiadali młodszym kolegom o życiu ich szkół, wręczali ulotki i prezentowali swoje umiejętności.

W tym samym dniu już po raz kolejny zorganizowano w ZS NR 1 w Limanowej popularnym „Ekonomie” Dzień Otwarty dla gimnazjalistów, których bardzo serdecznie gościli w swoich pracowniach uczniowie i nauczyciele uczący w poszczególnych typach techników, ZSZ i liceów. Gimnazjaliści odwiedzili pracownie: ekonomiczną, hotelarską, gastronomiczną, obsługi konsumenta, budowlaną, geodezyjną, weterynaryjną, informatyczną, matematyczną, chemiczną, polonistyczną i językową. Podczas zwiedzania uczestniczyli w konkursach z nagrodami, prezentacjach, projekcjach filmów oraz kosztowali przygotowane przez uczniów gastronoma słodkie wypieki, tradycyjne potrawy, a nawet kolorowe bezalkoholowe drinki.

Uczniowie „Ekonoma” obchodzili tego dnia również „Józefinki”, czyli święto patrona szkoły Józefa Piłsudskiego. Odbył się Konkurs Pieśni Legionowej i Patriotycznej. Dzień ten był również okazją, aby w niecodzienny, wyjątkowy sposób powitać kalendarzową wiosnę.

Skip to content