Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Warsztaty medyczne

Warsztaty medyczne

Klasa II C naszego Zespołu Szkół Nr 1 wybrała się wraz z opiekunami: mgr Agnieszką Sułkowską i mgr Dorotą Żelazko – na wycieczkę edukacyjną do znanego nam wszystkim miasta Krakowa. W Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia odbyły się warsztaty medyczne z ich głównym tematem – pierwszej pomocy. Uczniowie aktywnie brali udział zarówno w wykładach wzbogaconych o filmy, prezentacje, jak i zajecia praktyczne.

Pełni wrażeń i nowej wiedzy, zmotywowani do niesienia pomocy w razie wypadku. Uczniowie odwiedzili kolejne miejsce związane z ich profilem. Było to Theatrum Anatomicum, Katedra Anatomi Wydziału Lekarskiego UJ. Ten początkowo jednopiętrowy budynek został rozbudowanyy o kolejną kondygnację dopiero po II wojnie światowej. Muzeum tej katedry to największe i najstarsze w Polsce muzeum anatomii. Obecnie kolekcja muzeum liczy 2 077 preparatów i udostępniona jest do zwiedzania w kilku salach. Nie było ucznia, na którym to miejsce nie zrobiło wrażenia!

Wyjazd uważamy za udany, a biol-chemikom życzymy jak najtrwalszego zachowania tej pożytecznej wiedzy.

Skip to content