Szkolenie dla uczniów klas budowlanych

Szkolenie dla uczniów klas budowlanych

W dniu 23.01.2014 r. w naszej szkole odbyło się szkolenie klas budowlanych o kwalifikacji murarz – tynkarz w ramach realizacji projektu dla szkół budowlanych przygotowanego przez firmę Wienerberger.

Wzięli w nim udział uczniowie klas II T1 i II T2 wraz z nauczycielami zawodowych przedmiotów budowlanych oraz instruktorami praktycznej nauki zawodu. Szkolenie prowadził doradca techniczny firmy mgr inż. Tomasz Obrzut. W teoretycznej części szkolenia przybliżone zostały zalety ścian jednowarstwowych bez docieplenia Porotherm oraz zalety zastosowania zaprawy Porotherm Dryfix. Część praktyczna szkolenia odbyła się w sali przeznaczonej do zajęć warsztatowych. Uczniowie, pod kierunkiem prowadzących szkolenie, murowali narożnik ściany jednowarstwowej.

Firma Wienerberger specjalizuje się w 3 grupach produktowych:

Porotherm – pustaki ścienne, zaprawy, nadproża,
Koramic – dachówki i akcesoria: folie, taśmy, płotki przeciwśniegowe
Terca – cegły elewacyjne, klinkierowe, mała architektura.

Przedstawiciele firmy dzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami z młodzieżą naszej szkoły.

Skip to content