Turniej Budowlany

Turniej Budowlany

Zmagania uczniów na Międzynarodowym Turnieju Budowlanym

W dniach 2 i 3 grudnia 2013 roku w Zespole Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych w Raciborzu odbył się V Międzynarodowy Turniej Budowlany. Uczestnikami konkursu mogli być uczniowie szkół zawodowych w zawodzie murarz – tynkarz i monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Uczniowie z Limanowej zajęli w klasyfikacji ogólnej VIII miejsce.

Do udziału w turnieju zakwalifikowały się zespoły z: Gliwic, Limanowej, Mielca, Opola, Raciborza, Rybnika, Tarnowskich Gór, Wodzisławia Śląskiego, Żywca, a także z Czech . Powiat limanowski reprezentował Zespół Szkół nr 1 im J. Piłsudskiego, którego ekipę stanowili uczniowie Kamil Madoń z kl. II T1 i Paweł Zasadni z kl. II T2 pod opieką Grzegorza Grzegorzka. Uczestnicy turnieju musieli się wykazać umiejętnościami manualnymi, znajomością zasad technologii i rysunku zawodowego. Wszystkie zadania uczniowie wykonywali zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. W pierwszym dniu turnieju zadaniem uczestników było przygotowanie podłoża oraz wykonanie warstwy zbrojnej w systemie ociepleń budynków metodą lekką-mokrą na styropianie. Kolejnym wyzwaniem było zbudowanie fragmentu ściany w systemie Porotherm Dryfix oraz wymurowanie filarka z cegły klinkierowej. W drugim dniu turnieju zawodnicy wykonali tynk cienkowarstwowy na przygotowanym przez siebie podłożu, a następnie wymurowali fragment ogrodzenia betonowego w systemie KB Blok. Zadania te wymagały dużych umiejętności zawodowych i sporej precyzji wykonania. Prace oceniali doradcy techniczni firm: ATM dekoral profesional, Wienerberger Polska oraz KB-Blok Czechy. Sponsorami turnieju byli: Wienerberger Polska, KB BLOK Czechy, Akademia Technik Malarskich we Wrocławiu oraz Cech Rzemiosł Różnych w Raciborzu.

Skip to content