Projekt: „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość”

Projekt: „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość”

Uczniowie naszej szkoły: Krystian Kulig z  kl. 1bp1, Natalia Wojtas , Julia Pająk i Daria Florek z  kl.3bp oraz Justyna Wieczorek, Maria Piekarczyk i Danuta Ryś z  kl.1rhp – wzięli udział w projekcie organizowanym przez Wyższą Szkołę Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu: „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość”.  Głównym założeniem projektu jest popularyzacja wiedzy biznesowej, kształtowanie przedsiębiorczej postawy wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych, a także promocja lokalnych przedsiębiorstw. W ramach tegorocznej edycji przedsięwzięcia, na jego pierwszym etapie, odbyły się dwa wykłady na platformie Cloud Academy™ (online).

21.01.2023r. w siedzibie WSB-NLU odbył się drugi etap wydarzenia; zajęcia warsztatowe przeprowadzone w formie Hekatonu, podczas których nasi uczniowie opracowali zadanie projektowe polegające na przygotowaniu koncepcji dotyczącej możliwości wykorzystania sztucznej inteligencji i nowoczesnych technologii, które zachęcą młodych ludzi  w grupie wiekowej 15-25 lat do „wyjścia na miasto”.Uczniowie opracowali pomysłową aplikację, która umożliwi młodym spotykanie się na ciekawych eventach.

Nasza grupa świetnie poradziła sobie z wykonaniem zarówno tego zadania, jak i prezentacją opracowanej koncepcji. Czekamy na końcowe wyniki konkursu, ale już dzisiaj gratulujemy naszej młodzieży kreatywności i życzymy uzyskania wspaniałych wyników.

Wyniki konkursu będą ogłoszone na przełomie stycznia i lutego podczas gali finałowej w siedzibie WSB-NLU w Nowym Sączu.

Skip to content