Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata

Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata

Szesnastego listopada w Limanowskim Domu Kultury uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w otwarciu wystawy Fundacji Dorastaj z Nami zatytułowanej „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata”.

Wystawa poświęcona jest pamięci żołnierzy, funkcjonariuszy służb publicznych poległych, ciężko rannych, poszkodowanych podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Przejmująca, czarno-biała ekspozycja pokazuje, że za każdym mundurem stoi człowiek, który jest nie tylko żołnierzem, policjantem, strażakiem, ale także ojcem, mężem, synem czy bratem. Na zdjęciach rodzice tulą swoje dzieci. Zatrzymane w kadrze szczęśliwe chwile, kochające matki i ojcowie, przy nich córki i synowie, mają siebie… Dzisiaj żadnego z tych rodziców już nie ma. Poświęcili swoje życie dla innych.

Otwarciu wystawy towarzyszyły prelekcje przedstawicieli służb mundurowych.

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Dorastaj z Nami, Limanowski Dom Kultury, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu oraz Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu.

Skip to content