Ślubowanie klas pierwszych

Ślubowanie klas pierwszych

30 września 2022 roku w naszym Zespole Szkół odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Na szkolnej hali zgromadziło się 16 oddziałów liceów, techników oraz szkoły branżowej w liczbie: 537 uczniów!

W podniosłej atmosferze, w obecności pocztów sztandarowych Zespołu Szkół Nr 1im. Józefa Piłsudskiego i IV Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Dyrekcji, Prezydium Rady Rodziców, wychowawców, zgromadzonych nauczycieli oraz swoich starszych kolegów – członków Związku Strzeleckiego “Strzelec”, zgromadzona młodzież uroczyście przyrzekała dbać o honor i dobre imię naszej szkoły, rzetelnie i uczciwie wypełniać swoje obowiązki, być wiernym tradycjom naszego narodu, z szacunkiem odnosić się do każdego człowieka oraz wyciągać pomocną dłoń do potrzebujących.

W trakcie uroczystości był również czas na wesołą zabawę. Uczniów klas pierwszych “odwiedził” m.in.: najsłynniejszy “szpieg wszech czasów” – James Bond (któremu aparycji i głosu udzielił utalentowany Krzysztof Sołtys  – uczeń kl. IVT2p), wyjaśniając młodym ludziom zagadkę popularności naszego “Ekonoma”. W dalszej części uroczystości, pierwszaki musiały zmierzyć się z podchwytliwymi pytaniami, które składały się na całościowy “Test wiedzy o… życiu kotów”. “Kotki” poradziły sobie znakomicie i tym dowcipnym akcentem, przypieczętowały swoje wejście w poczet uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej.

Bardzo się cieszymy, Drodzy Uczniowie, że jesteście już pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności. Niech na szkolnej drodze prowadzą Was słowa zaczerpnięte z przemówienia Dyrektor naszego Zespołu Szkół – Pani Joanny Rudek: “Per aspera ad astra”.

Nie ma sukcesów bez trudów, bez włożonego w ten przyszły sukces – wysiłku.  Ale – pamiętajcie – tak wypracowany – “smakuje” najlepiej.

 

Skip to content