Nasza szkoła dołącza do akcji pomocy dla Ukrainy

Nasza szkoła dołącza do akcji pomocy dla Ukrainy

Serdecznie zachęcamy do udziału w zbiórce organizowanej przez Urząd Miasta Limanowa oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Limanowej.
1 i 2 marca, w godzinach od 12:00 do 18:00, obok naszej szkoły – na ulicy Piłsudskiego 85B (magazyn nowo otwartego sklepu DDD – obok Delikatesów Centrum) będzie można dostarczać potrzebne rzeczy w kartonach lub pudełkach. Istnieje również możliwość przyniesienia artykułów do gabinetów pedagogów szkolnych w budynku A i B.

Potrzebne są:
koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, środki higieniczne i pielęgnacyjne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, zestaw wielorazowych naczyń: talerze głębokie, łyżki, widelce, noże, kubki, środki antyseptyczne, maseczki wielorazowe, woda, produkty żywnościowe do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność o długiej dacie przydatności do spożycia (m.in. makarony, kasze, ryż, dżemy, płatki błyskawiczne i konserwy)zapałki, zapalniczki, świece, baterie, zestawy medyczne, generatory prądotwórcze o dużej mocy.

W jaki sposób można jeszcze pomóc?
– weź udział w zbiórce
– przelej pieniądze na sprawdzoną fundację
– daj dach nad głową
– zapewnij transport
– nagłośnij pomoc
– sprawdzaj źródła informacji
– udostępnij ważny post
– nie siej paniki
– pomagaj w ciszy

Nie ma jednej zasady dla wszystkich. Pomagaj tak, jak możesz. Każda pomoc jest ważna!

Skip to content