Wizyta zawodoznawcza w Instytucie Zootechniki PIB w Balicach

Wizyta zawodoznawcza w Instytucie Zootechniki PIB w Balicach

18 października 2021 r., klasa 4 technikum weterynaryjnego miała przyjemność odwiedzić Instytut Zootechniki PIB w Balicach. Uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda praca w laboratoriach zajmujących się konserwacją komórek zwierzęcych, klonowaniem, zwierzętami transgenicznymi, oraz badaniami na rzecz postępu biologicznego w produkcji zwierzęcej. Następnie, odwiedzili zakłady doświadczalne, w których hodowane są polskie rasy zachowawcze zwierząt gospodarskich.  Poznali zasady i systemy hodowli krów mlecznych, owiec, królików i kur. Uzyskali wiele ciekawych porad i spostrzeżeń od opiekunów zwierząt, oraz mogli zobaczyć jak w praktyce wygląda zarządzanie stadem w produkcji wielkotowarowej. Po interesujących dyskusjach i obserwacjach, pełna wiedzy i  wrażeń młodzież, powrociła do domów.

Skip to content