Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Uroczyste ślubowanie klas pierwszych

Uroczyste ślubowanie klas pierwszych

,,Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz.
 Musicie mieć w sobie coś z orłów! – serce orle i wzrok orli ku przyszłości”.

 Kardynał Stefan Wyszyński

 

To już tradycja naszej Szkoły, że pierwszoklasiści podczas uroczystego ślubowania zostają oficjalnie przyjęci w poczet uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej.

Ze względu na czas pandemii uroczystość miała charakter kameralny. W dniach 20 – 24 września 2021r. uczniowie poszczególnych klas pierwszych złożyli przysięgę na zajęciach z wychowawcą. Rotę ślubowania odczytywały Panie Dyrektor.

Uczniowie rozpoczynający naukę w naszej Szkole przyrzekali rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, osiągać jak najlepsze wyniki w nauce, kształcić w sobie cechy naszych Patronów, zachowywać godną postawę moralną i obywatelską, szanować tradycję  oraz dążyć do rozwoju swojej osobowości.

Podniosły charakter uroczystości nadało odśpiewanie przez młodzież hymnu państwowego oraz hymnu naszej szkoły.

W trakcie przemówień Dyrekcji, wychowawców oraz przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego skierowano do pierwszoklasistów wiele ciepłych słów i życzeń. Przede wszystkim, aby w czasie czterech lat nauki nie tylko zdobywali wiedzę, ale także rozwijali swoje pasje i talenty, spełniali marzenia, przeżyli niezapomniane chwile w murach „Ekonoma” i nawiązali przyjaźnie, które przetrwają lata.

Po części oficjalnej, w ramach „Testu pierwszaka”, świeżo mianowani uczniowie odpowiadali na pytania sprawdzające wiedzę o naszej Szkole. Poznali również „Przepis na udany rok szkolny”. Miłą niespodzianką dla klas były słodycze ufundowane przez Radę Rodziców.

 Uroczystość ślubowania została zwieńczona pamiątkowym zdjęciem. Za jej przygotowanie odpowiedzialne były panie Marta Bogacz i Małgorzata Wątroba, przy współpracy z panami Łukaszem Sobusiem i Łukaszem Stępką.

 

Skip to content