List dyrektora szkoły do maturzystów z okazji ukończenia szkoły

List dyrektora szkoły do maturzystów z okazji ukończenia szkoły

 

Wytrwałości, aby zmienić to, co zmienić można. Pogody ducha, aby pogodzić się
z tym czego zmienić nie można. I mądrości aby odróżnić jedno od drugiego.
                                                                                                    Marek Aureliusz

 

Moi Drodzy Maturzyści!

        Wiem, że inaczej planowaliście kiedyś ten dzień, ale niestety, pandemia zweryfikowała plany i zmieniła życie nas wszystkich. Mimo tych przykrych okoliczności, przyszła pora na oficjalne zakończenie Waszego kształcenia w Zespole Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej. Dzisiaj dobiegł końca ważny etap w Waszym życiu – czas szkolnej nauki. A przed Wami za to nowy początek – upragnione dorosłe życie, wolność i decyzja co dalej. Wierzę, że wybierzecie dobrą drogę, dacie sobie radę w życiu. Cieszcie się tym wszystkim, przywilejami dorosłości, ale pamiętajcie, że jest to również początek życia na własny rachunek, samodzielne rozwiązywanie różnych problemów i przede wszystkim – odpowiedzialność, za siebie i za innych.
        Gratuluję Wam ukończenia szkoły, zdobycia wyróżnień, sukcesów w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych, otrzymanych stypendiów. Chciałabym moi drodzy, żebyście nigdy nie przestawali się uczyć. Podtrzymujcie w sobie przez całe życie pasję poznawania świata, dużo czytajcie, poszukujcie, weryfikujcie informacje, wszystko po to, by w przyszłości móc podejmować mądre decyzje, by inni Was szanowali.
Drodzy Absolwenci!
          Przed Wami stoi otworem cały świat. Niech jak najwięcej Waszych marzeń się spełni. Życzę Wam, żebyście zawsze czuli, że postępujecie w zgodzie ze sobą. Byście znaleźli własną drogę do szczęścia. Osiągnęli to, co sami sobie postawicie za cel i uznacie za sukces. Pamiętajcie, że jesteście wartościowymi młodymi ludźmi, naszymi wychowankami. Życzę Wam też, żeby nigdy nie zabrakło przy Was bliskich osób, z którymi swoją radość i swoje szczęście będziecie mogli dzielić. Proszę abyście pamiętali, że honor, uczciwość i przyzwoitość to nie są wcale cechy ludzi słabych, jak próbuje się nam często wmówić. Życzę Wam, abyście w tym głośnym, medialnym, internetowym świecie, umieli odnaleźć wartości i docenić ciszę, kulturę, życzliwość…
         A już za kilka dni czekają Was egzaminy maturalne. Trzymamy za Was kciuki! Mam nadzieję, że Wasz trud włożony w przygotowania do matury zaprocentuje i zaowocuje dobrymi wynikami. Myślimy o Was, otaczamy dobrą, pozytywną energią. Powodzenia!

                                                                                                                                                                              Joanna Rudek
                                                                                                                                                                              Dyrektor Szkoły

Skip to content