Nasi Uczniowie najlepsi w Małopolsce, Finał ,,Konkursu Sztuki Słowa Żywego i Pisanego’’.

29 X 2020r. w Małopolskim Centrum Kultury “Sokół” w Nowym Sączu odbył się uroczysty finał Konkursu Sztuki Słowa Żywego i Pisanego “Od Serca Człowieka Ku Nieskończonemu”, organizowanego w 100-lecie urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II.

Przypomnijmy, że konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych i obejmował trzy turnieje:

  • recytatorski
  • poetycki, oraz
  • poezji śpiewanej.

Przypomnijmy również, że dziesięcioro finalistów z naszej szkoły już na etapie rejonowym pokonało ponad 100 rywali- współuczestników trzech kategorii konkursowych.

Z tym większą radością prezentujemy więc ostateczne, finałowe rozstrzygnięcie wojewódzkiego turnieju. Decyzją jury  konkursowego,  w skład którego wchodzili wybitni specjaliści:  aktorzy i profesorzy krakowskich uczelni artystycznych i humanistycznych,  nasi uczniowie zdobyli najwyższe nagrody oraz wyróżnienia we wszystkich trzech turniejach konkursowych.

W Turnieju Recytatorskim:

I Nagrodę uzyskała Weronika Guzik z klasy 2Mp,

zaś równorzędne wyróżnienia zdobyli:

  • Marlena Kasprzycka z klasy 2T1p,
  • Jolanta Sądel z klasy 2P,
  • oraz Łukasz Król z klasy 2 Mp.

Zdobywczyni tytułu najlepszej recytatorki  w Małopolsce  zaprezentowała w turnieju wymagający, złożony interpretacyjnie utwór Karola Wojtyły: “Schizotymik”

W Turnieju Poezji Śpiewanej wyróżnienie otrzymała:

Joanna Półtorak z klasy 2T1p za wykonanie utworu Jana Pawła II: “Matka”.

Uczennicy akompaniowała absolwentka Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej: Karolina Kowalska.

Zwieńczeniem sukcesów zwycięskiej drużyny Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej było zdobycie kolejnego lauru.

W Turnieju Poetyckim, ostatniej kategorii konkursowej:

I Nagrodę otrzymała:

  • Jolanta Sądel z klasy 2P, autorka dwóch wierszy upamiętniających postać Wielkiego Papieża – Polaka: “Hej, Ty” i *** (Emilii – Matce Karola Wojtyły).

Jury, gratulując  wszystkim uczestnikom  konkursu, podkreśliło,  że prezentacje artystyczne  we wszystkich trzech kategoriach turniejowych  zachwyciły bardzo wysokim poziomem  warsztatowym i emocjonalnym,  prezentując dojrzałość artystyczną młodych wykonawców.

Adeptom sztuki słowa i ich opiekunom , ze sceny dziękowano także za determinację w przygotowaniu konkursowych prezentacji,  mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej  oraz związanych z nią szeregiem obostrzeń .

Nagrodzonych uczniów do turniejów recytatorskiego i poetyckiego przygotowywała p. Jolanta Sobuś, zaś opieką nad uczennicą w turnieju poezji śpiewanej pełniła p. Sylwia Zelek.

Patronat nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego:  Witold Kozłowski,  ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz  oraz biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Serdecznie gratulujemy naszym Artystom i zapraszamy do posłuchanie nagrodzonych prezentacji na stronie Facebook’a naszej szkoły,oraz pod linkiem https://www.facebook.com/zsnr1limanowa/videos/697078947908904

Skip to content